Polerowanie oszklenia

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

Polerowanie oszklenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

:!: EUREKA :!:

Sluchajcie, nie wiem czy stosowaliscie cos takiego, ale ja przed chwila wpadlem na genialny sposob polerowania oszklenia. I nie chodzi mi tu o sidoluxowanie nowych szkielek, zeby sie lepiej prezentowaly, ale o "regeneracje" zmasakrowanych szybek. Byla tutaj kiedys mowa o pastach polerskich, pastach do zebow itd... Zapomnijcie o tym...

Pewnie zauwazyliscie, ze kobitki przykladaja dziwna wage do swoich paznokci... Piluja je, maluja, poleruja... I to mnie wlasnie tknelo... Otoz uzywaja takich smiesznych gadzecikow do polerowania paznokci. Podebralem kiedys takie cos z ciekawosci zonie i wypolerowalem swojego paznokacia. Poprostu BLYSK. A teraz patrzac na wysluzona szybke, raptem pomyslalem... Jakby tak zamiast paznokcia, potraktowac ta polerka szybke z polietylenu :?: No i udalo sie. W moim przypadku chodzilo o usuniecie drobinek farby i plam z kleju z szyby. Najpierw standardowo drobniutkim papierem, gradacja cos kolo 1500 - 2000, zeszlifowalem gluty, a potem rozpoczalem polerowanie. Wspomniany gadzet (dla tych, ktorzy tego nie widzieli) wyglada tak:
Kostka z dosyc twardej pianki (takie cos pomiedzy gabka, a miekka guma), a kazdy jej bok okejony jest "okladzina scierna" o roznej ostrosci. Najpierw lecimy najostrzejszym bokiem, potem gladszym, a na sam koniec polerujemy powierzchnia przypominajaca taka delikatna cienka gume. Efekt gwarantowany :!:

Pozdrawiam.
Major

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Major »

;))))
Bardzo wszystkich , zanim mnie zjedzom , goraco przepraszam,
ale naprawde nie moglem sie oprzec. ;)))
Udlawilem sie prawie widelcem czytajac TO:

"Podebralem kiedys takie cos z ciekawosci zonie i wypolerowalem swojego paznokacia. Poprostu BLYSK."

:shock: :D :shock: :D :shock: :D :shock: :D

yaa, a sukienki zony tez przymierzasz ?
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Sklepy kosmetyczne to modelarski raj, za rosądne pieniądze. Pilniki różnej gradacji, pęsetki, obcinaki, pędzelki mięciutkie do odkurzania modeli ...

gulus
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Major pisze:;))))
Bardzo wszystkich , zanim mnie zjedzom , goraco przepraszam,
ale naprawde nie moglem sie oprzec. ;)))
Udlawilem sie prawie widelcem czytajac TO:

"Podebralem kiedys takie cos z ciekawosci zonie i wypolerowalem swojego paznokacia. Poprostu BLYSK."

:shock: :D :shock: :D :shock: :D :shock: :D
:oops: No coz... Kierowala mna moja wrodzona ciekwosc... :cool: Ponadto cel uswieca srodki, nie znasz tego :?:
Major pisze: yaa, a sukienki zony tez przymierzasz ?
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nie, bo sie na mnie nie mieszcza ;-) Ale podbieralem ponczochy, zeby zrobic siatke na wlotach powietrza :cool:
Awatar użytkownika
Kinio
Posty: 123
Rejestracja: śr mar 26 2003, 0:31
Lokalizacja: Szczecinek/Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kinio »

Też kiedyś sobie tym wypolerowałem jednego paznokcia. Zajęło mi to z 10 minut, ale świecił się jak...
ODPOWIEDZ