[Dyskusja] Malowanie figurek*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Hehe ponawiam pytanie co do brudzenia...... macie jakieś pomysły na to aby troche pobrudzić mundurki moim marinesom? Pytam się gdyż kompletnie nie wiem jak to zrobić a troche głupio będą wyglądali tacy czyści. Po drugie jakim kolorem malujecie murzynów? Aha i czy nakładacie później mat na figórki?
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
valpurgius
Posty: 90
Rejestracja: pn lut 21 2005, 16:08
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: valpurgius »

Brudzenie robie podobna technika jak cieniowanie- jakas ziemista farba, suchy pedzel i jade bardzo delikatnie w miejscach, gdzie zwykle zolnierz bedzie brudny (kolana, tylek, a wlasciwie to i caly mundur, jakby sie nieco poczolgal). Staram sie robic to bardzo delikatnie i "przezroczyscie", zeby bylo widac mundur ;). Czesto tez tylko buty brudze farba, a mundur- sucha pastela. Do zrobienia ziemistej uzywam wtedy ochry, brazu, zieleni i czerni, czasem takiego jakby rdzawego- mieszam w odpowiednich proporcjach i nanosze sztywnym pedzlem, czesto chuchajac na figure, coby nabrala wilgoci :)- pastela lepiej trzyma. Po brudzeniu pastela trzeba jednak aerografem pomalowac matem, chyba ze nikt tego nie bedzie ruszal. Mam kumpla, ktory figury maluje Talensami- robi nimi wtedy wszystko, od kamuflazu, do brudu. Co do murzynow (a, przepraszam- Afroamerykanow :)), to bazowa cielista mieszam z brazem- otrzymuje rozne odcienie koloru, ktory dobrze udaje ciemna skore. Wg mnie najlepiej uzywac cielistej Testora- nawet wg producenta jest to bazowy kolor do domieszania kazdego odcienia ludzkiej skory- sama jest zbyt rozowa :)
Obrazek
Awatar użytkownika
hayabusa
Posty: 29
Rejestracja: wt lip 05 2005, 21:16
Lokalizacja: Gorlice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hayabusa »

Mam zapytanko;) Jakiej farbki Humbrola użyć do pomalowania mundurów
wojaków z Afrika Korps :?: a jakiej do mundurów Angielskich żołnierzy walczących w Afryce :?:
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej. a jeśli dzisiaj jest dobrze to...po co się martwić na zapas;)
Awatar użytkownika
valpurgius
Posty: 90
Rejestracja: pn lut 21 2005, 16:08
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: valpurgius »

A moze byc podane w Testorsach? do Afrika Korps uzywam zwykle 1706 (piaskowa)- to na mundury splowiale od slonca, a do nowych- 1742. co do Brytoli, niestety nie wiem, ale cos mi sie widzi, ze cos w stylu koloru jasnooliwkowego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

hayabusa pisze:Mam zapytanko;) Jakiej farbki Humbrola użyć do pomalowania mundurów
wojaków z Afrika Korps :?: a jakiej do mundurów Angielskich żołnierzy walczących w Afryce :?:
Podaję kolory za książką Jarosława Pacewicza pt. "Modelarska kolorystyka" (z roku 1992)

Mundury Afrika Korps - Humbrol 94 Sand, H 72 Khaki
Mundury artylerzystów Afrika Korps - H 26 Khaki

Mundury wojsk brytyjskich w Afryce - H 93 Sand
Getry, hełmy, mundury wojsk operujących w Afryce - H 72 Khaki

I zobacz sobie jeszcze to:
http://www.shqminiatures.co.uk/Xtras/SH ... fantry.pdf

A jakie masz figurki Brytyjczyków?
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Tak to jest chyba jeden z wielu watkow ktore mozna by bylo nazwac 100 pytan do .... ;-) przechodzac do sedna mojej wypowiedzi, napiszcie jak robicie usta. zostawiajac je w kolorze skory sa nie naturalne, natomiast jak wymieszalem sobie skorzany z czerwonym to wyszlo jak by moi marinesi byli jacys lewi i malowali sobie usta, a to mi sie nie podoba :cool:
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Nie wiem, czy nikt tu ust figurkom nie maluje ;-), czy też nikomu się odpowiadać nie chce, no to muszę wypowiedzieć się ja, który nigdy jeszcze tego nie malowałem. :D
Pamiętam, że czytałem kiedyś o tym, by do farby cielistej dodać trochę brązowej.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Ja dodaję ciut brązu, wtedy wygląda to sensownie, a nie jak Marine-pedał ;)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ