Traktory

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Mateusz Rogowski
Posty: 37
Rejestracja: ndz lut 20 2005, 13:22
Lokalizacja: gDYNIA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Rogowski »

_Grzecho_ pisze:To mi jak możesz to Bizona Rekorda i tego Zetora z mojego zdjęcia :)
Bizona może mi się uda ale nie obiecuję, ale tego Zetora to ci nie sfocę bo już takich nie produkują. Ale jak chcesz to jakieś inne mogę ci pofocić. A tak właściwie to czemu uparłeś sie na teiego brzydkiego.
J@rek
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 30 2004, 13:06
Lokalizacja: Bournemouth

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: J@rek »

Obrazek

Udało sie :D
J@rek
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 30 2004, 13:06
Lokalizacja: Bournemouth

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: J@rek »

Kilka słów wyjaśnienia. Zdjęcie udało mi się zrobić w muzeum przyzakładowym fabryki Ursus. Sporo nerwów mnie to kosztowało, dość powiedzieć że sprawa oparła się o wiceprezesa fabryki, pana Seremaka Janusza. Ten pan wykazał sporo zrozumienia dla mojej pasji i mogłem wreszcie wejść do muzeum (które oglądałem dwa razy przez szybe) i zrobić troche fotek. A teraz najgorsze. Niedawna awaria systemu wyczyściła mój twardy dysk zwszystkiego :placz: . To zdjęcie zachowało mi się na skrzynce. Ale muzeum jest warte zobaczenia tylko najpierw dzwonić i się dowiadywać czy wolno :kazanie: Pozdrawiam
cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

Czy to jest moze "ciągówka rolnicza model 1921" ??

I dokladnie do kogo nalezy sie udawac, chcac miec pozwolenie na dokladne "obmierzenie" tago cacka?
Mateusz Rogowski
Posty: 37
Rejestracja: ndz lut 20 2005, 13:22
Lokalizacja: gDYNIA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Rogowski »

Od razu widać ze to nie jest ciągówka, to jest pewnie C45 a zanim dopiero stoi ciągówka. Widać od niej koło pasowe i łancuchowe przeniesienie napędu.
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Nie wiem czy ktos wcześniej pisał (nie czytałem, net mi strasznie wolno chodzi :( ), ale jesli jest ktoś zainteresowany traktorami a jest z Wielkopolski, polecam odwiedzenie muzeum rolnictwa w Szreniawie (kilka km na południe od P-nia). Naprawdę mają tam niezłe cacuszka i to w dobrym stanie.
Obfotografować można sobie je do woli, a dla tych co się tam wybiorą informacja - we wszystkie soboty wstęp wolny! :D
Pozdrawiam - AlaN
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

A to fotki Mateusza Rogowskiego. Ja tylko je za niego wstawiam. Wszystkie pytania proszę kierowac do niego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

:D Hehe ....fajny ten czerwony , tez go mam i o ile pamietam to chyba jeszcze z NRD-skiej produkcji ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Mateusz Rogowski
Posty: 37
Rejestracja: ndz lut 20 2005, 13:22
Lokalizacja: gDYNIA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Rogowski »

Tak Okonku to jest DDR-owski traktor Dutra D4K z firmy Espewe. Pozsostałe modele w skali HO to modele firmy Kibri, a największy model na zdjęciach to przyczepa mojej własnej produkcji w skali 1:29.
Dzięki Grzecho za wstawienie fotek, pozdrawiam Mateusz.
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Nie ma za co :D Jak by jeszcze coś trzeba wstawić to pisz na pw.
Obrazek
ODPOWIEDZ