czy ktoś help ??

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

OstFront

czy ktoś help ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OstFront »

Witam Was Koledzy Forumowicze!!!
Błagalna prośba..czy ktoś nie wie gdzie moge dostać konkretną kalkomanię do plastiokowego modelu TKS'a 1/35 w wersji POlskiej ??
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

Nie wiem skąd jesteś ale dostałbyś chyba w sklepie Mirage w Warszawie na ul Bitwy Warszawskiej 1920 nr 4 tel (22)8224646
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Mirage to chyba na Póławskiej.
Na Bitwy Warszawskiej jest Tomcat, prynajmniej kiedyś się tak nazywał, ale jak tam ostatnio byłem nie mieli zbyt bogatego zaopatrzenia (głównie wędki).
Jeszcze Pelta na Świętokrzyskiej i Jadar w pawilonach przy stacji metra Świętokrzyska.
Si vis pacem, para bellum.
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

Na Puławskiej już dawno nie ma Mirage. Teraz sklep firmowy jest na Bitwy Warszawskiej
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Jak w sklepie na Bitwy Warszawskiej nie wypali, to możesz napisać maila do Mirrage Hobby, że potrzebujesz kalkomanię. Jak schrzaniłem kalkomanię do Batorego, to tak zrobiłem. Po paru dniach dostałem liścik od pani Mirosławy Słupek z załączonym listkiem kalkomanii. Drugim razem nałożenie kalkomanii się udało i teraz muszę Batorego szybko skończyć, bo pani Mirosławie obiecałem parę zdjęć modelu. Mam teraz miesiąc urlopu (zaległego za zeszły rok), to pewnie mi się uda.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3212
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

MIESIĄC URLOPU :!: :!: :!:
Powinni tego zabronić :twisted:

[ Ja nie mogę wyrwać nawet tygodnia ]
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

jeśli masz kłopot z kupnem konkretnej kalkomanii, poświęć jeden góra dwa dni i zrób taką kalkomanię sam. postaram się pokrótce przedstawić metodę wykonywania. W poście poniżej.
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

Samodzielne wykonanie kalkomanii (do nakładania na mokro)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Wykonanie kalkomanii do nakładania na mokro. Sposób domowy- sprawdzony w działaniu.
Pierwszy raz zetknąłem się z tą metodą podczas lektury książki Krzysztofa Wagnera pt. "Budowa plastykowych modeli samolotów". Nie napiszę że udoskonaliłem ją, ale przetestowałem na wiele sposobów i powiem jedno, działa i jest niezastąpiona przy oznaczeniach indywidualnych które trudno kupić w sklepach.

Potrzebne materiały:
1. papier kredowy biały;
2. klej guma arabska.
3. lakier bezbarwny nitro lub olejny (drugi jest lepszy jednakowoż wydłuża czas robienia znaków).
4. farby do namalowania kalkomanii. W moim przypadku Modelak (dawniej) obecnie Humbrol.
5. pędzelki o cienkim włosiu.

technologia wykonania.
1.
Na kredowy papier nanosimy cienką warstwę gumy arabskiej. Im cieńsza warstwa, tym mniej odkształceń papieru będziemy mieli przed drugim etapem prac. Jednocześnie im równiejsza warstwa kleju, tym lepsza jakość uzyskanej kalkomanii.
2.
Gdy klej dobrze wyschnie nanosimy na tak przygotowane podłoże lakier bezbarwny. Stworzy nam on coś w rodzaju filmu, przezroczystego podłoża na farbę właściwą. Obecnie mozna kupić lakiery w sprayu co znacząco ułatwi prace.
3.
Na dobrze wyschniete podłoże z lakieru nanosimy ołówkiem rysunek opracowywanego przez nas emblematu. Za pomocą zestawu cienkich pędzelków delikatnie nanosimy odpowiednie kolory w odpowiednie miejsca. Gdy farba wyschnie, kalkomania jest gotowa do nałożenia na model.

Dzisiaj, w przeciwieństwie do lat 80-tych i 90-tych, mamy do dyspozycji wiele narzędzi ułatwiających pracę. Zwłaszcza gdy chodzi o powtarzalność elementów. Oto treść punktu nr.3 przełożona na technologię 21 wieku. (dwie wersje)

3A.
W programie do grafiki wektorowej rysujemy sobie emblemat, który mamy zamiar wykonać.
Dokonujemy separacji barwnych, ale nie w sensie stricte drukarskim (CMYK).
Rozbijamy nasz emblemat na poszczególne kolory farb użytych do namalowania oryginału.
gdy znak jest dwukolorowy, uzyskujemy dwa pliki, dla każdego koloru oddzielny. Gdy trzy, uzyskujemy trzy itd.
Z tak przygotowanym plikiem udajemy się do punktu małej poligrafii i wycinamy na ploterze tnącym
szablony na poszczególne kolory naszej kalkomanii. Reszta jest podobna jak w "archaicznej" metodzie nakładania kolorów.

3B.
W programie do grafiki wektorowej rysujemy sobie emblemat, który mamy zamiar wykonać.
Z przygotowanym w sposób opisany w punktach 1 i 2 papierem oraz plikiem na dyskietce udajemy się do punktu który drukuje z tzw drukarki sublimacyjnej (stałoatramentowej). kilka minut i zestaw kalkomanii gotowy. koszt wydruku waha się w granicach 5-10 PLN za arkusz A4.
WARUNEK.
Musimy mieć przygotowany arkusz przynajmniej A4. Z innym formatem drukarka może sobie nie poradzić.Obiekty w pliku zamieniamy na krzywe.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Stillman powiem tylko :spoko:
pozdrawiam
Obrazek
Tera Misieuda
Posty: 52
Rejestracja: pt lut 06 2004, 0:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tera Misieuda »

Sposób stary i sprawdzony. Tylko czy aby nie będzie kłopotu ze zdjęciem tak przygotowanej kalkomanii z papieru? Ja osobiście stosowałem zwykły klei biurowy - też działa a do zdjęcia z papieru służy zwykła woda.

Pozdrawiam
T_M
ODPOWIEDZ