Aerograf- jaki?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
colt101
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 07 2006, 10:19
Lokalizacja: Gostyń

Aerograf- jaki?*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: colt101 »

Witam! Zamierzam kupic sobie aerograf. Nie mam na ten cel za duzo pieniedzy :[ a pozatym nie chce kupic jakiegos super drogiego. Na sam poczatek planowalem kupic ten oto model

Kod: Zaznacz cały

http://hobbyta.sklep.pl/index.php?m=ass&s=8puketf9v5h2ffyiboh64vxkgezh27ev&id_ass=31228
albo ten

Kod: Zaznacz cały

http://hobbyta.sklep.pl/index.php?m=ass&s=8puketf9v5h2ffyiboh64vxkgezh27ev&id_ass=31414
tylko nigdy jeszcze nie mialem aerografu nawet w rekach i nie wiem czy tego da sie napelniac (pewnie sie da) i jaki jest srednio koszt napelninia tych modeli. Mysle ,ze znajdzie sie ktos na forum kto ma moze taki aerograf i wystawi opinie co do tych 2 modeli.Przepraszam , jesli powtorzylem jakis post ale szukalem po forum i nie moge znalezc nic o tych aerografach. Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Ps.Jeszcze raz sorry jesli temat sie powtorzyl
Spaprałem : Kubelwagen Italieri
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

colt101 pisze:Chcialbym uslyszec wasze komentarze co do tych aerografow a nie innych.
Cóż, może nikt takiego nie ma - możesz być pierwszy. Od siebie powiem, że to dobry układ dla aerografu - wymienne słoiczki. Te aerografy nie wyglądają źle, mają niską cenę. Co prawda cena może być adekwatna do jakości - ale też często jest tak, że rzeczy tanie są jednak solidne i długowieczne.
Jeżeli nie jesteś "aerografowym wyjadaczem" i przygodę z tym zaczynasz - to będzie chyba niezły zakup. W razie czego taką kwotę chyba można poświęcić dla eksperymentów i nauki malowania - a jest szansa na pożyteczne użytkowanie.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Fakt, że pytania o aerograf pojawiają się regularnie i zawsze można na nie liczyć, gdy nic na forum się nie dzieje. Czyli wydaje się, że brak jest na ten temat jakiegoś spójnego, dostępnego źródła wiedzy.
A tymczasem okazuje się, że jest książeczka-poradnik :idea: o aerografach autorstwa Pawła Grochowskiego, w którym na wiele pytań można znaleźć odpowiedź (wiem, bo przeczytałem :cool: ).
Można go nabyć np. tutaj.
Można też cudować tak
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Jak używać? Tym się na razie nie kłopocz. W każdym aerografie jest instrukcja obsługi, czasem nawet w formie kasety video. Po zakupie podłącz go do sprężareczki, słoiczek napełnij wodą i wypróbuj np. na ścianie lub ciemnym papierze.
Awatar użytkownika
colt101
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 07 2006, 10:19
Lokalizacja: Gostyń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: colt101 »

Aha ;) Przynajmniej dowiedzialem sie ze jeszcze sprezarke musze kupic. To po co sa te powietrza do aerografow? Przeciez jesli masz sprezarke to ona sama robi powietrze ... chyba , ze to znow jakies cudo o ktorym nie wiem ... (spokojnie za miesiac bede zaawansowany)
Spaprałem : Kubelwagen Italieri
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3192
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Możesz miec powietrze z butli tylko, że butla wystarcza na kilka-kilkanaście minut psikania. 10 butli to już cena kompresora.
W temacie aero/kompresor jestem 20 minutowym praktykiem (tyle chyba bawiłem sie tym ustrojstwem zanim schowałem go na długie miesiace do szafy) więc może ktoś inny sie wypowie.

Może coś się jeszcze w czeluściach formu znajdzie jeśli odpalisz z menu Szukaj, wpiszesz "kompresor" albo "sprężarka" i kilkniesz na odpowiednim przycisku.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
colt101
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 07 2006, 10:19
Lokalizacja: Gostyń

Dumny Posiadacz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: colt101 »

Teraz moge sie wam pochwalic i podziekowac (takze wam) :] . Z tego co odczytalem z waszych odpowiedzi wynikalo ze aerograf jest tylko 1/4 tego co potrzeba.Mianowicie pisaliscie ze potrzebny jest takze kompresor. Po wnikliwych obserwacjach na allegro wywnioskowalem ,ze najdrozsza zabawka do aerografu i jego calym silnikiem jest kompresor... :( Jest to rzecz jak patrzylem z rzedu 200 zl. Niby malo ale jak dla kogos kto ma slaby budrzet finansowy to jednak troche grosza :P Ale jednak zanalazlem cos co mnie zaciekawilo. Nie bylem pewny czy jest to jakas super dobra rzecz choc jednak wygladala dobrze i pracowala pod 220V.Wygladem przypominalo ciuchcie ;P Obrazek
Nie sadzilem ze jest to cud techniki lecz jednak cos mnie przyciagnelo.I takim oto sposobem stalem sie (jak na mnie) dumnym posiadaczem Kompresora

Kod: Zaznacz cały

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84006182
( jak mysle za mala cene , ktora wynosi 127,50 :) zlotych (naszych polskich zlotych) Tak oto radosny i pelen szczescia jutro z rana wybiore sie na nasza ( POLSKA ) poczte i poprosze pania o przekaz pieniedzy na konto !!!
Spaprałem : Kubelwagen Italieri
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Jeżeli ten kompresor nie wytwarza strumienia powietrza o stałej wydajności (czyli pulsuje) czeka Cię jeszcze robota: dorobienie zbiornika powietrza. Do tego reduktor, manometr, wyłącznik ciśnieniowy - zapłacisz grubo ponad dwie stówki ... :cry:
Ostatnio zmieniony czw lut 02 2006, 20:32 przez kierownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
colt101
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 07 2006, 10:19
Lokalizacja: Gostyń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: colt101 »

Jesli tak by bylo (a nie jest bo gosc by to raczej opisal) to mam kumpla i jego ojciec jest Elektromonterem mysle ze bedzie umial zrobic takie cos za maly napiwek ;)
Spaprałem : Kubelwagen Italieri
ODPOWIEDZ