Jak czyścić aerograf?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
PrzemekB

Jak czyścić aerograf?*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PrzemekB »

Witam!

Jestem początkującym modelarzem,mam dwa pytania , które chciałbym zadać, oto i one...

1) Po malowaniu areografem(planuje zakup :) ) w jaki sposób go czyścić,czym?...mam na myśli areograf "grawitacyjny" czyli taki ze zbiornikiem u góry ...
2)Przy malowaniu pędzlem większych powierzchnii lepiej malować bardziej rozcieńczoną farba i malować model 2 razy, czy lepiej użyć gęstszej i malować tylko raz?...

P.S Jak rozcieńczacie farby do malowania pędzlem?.Mają mniej więcej taką konsystencję jak woda czy może /gęściejszą/żadszą?.

Z góry bardzo dziękuje za rzetelne odpowiedzi! ;)
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
raptorf22
Posty: 27
Rejestracja: pt paź 14 2005, 8:50
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: raptorf22 »

Przemek co do malowanie to napiszę cos z własnego doświadczenia...

Malowania trzeba się nauczyć i nie uczynisz tego dopóki nie spaprasz kilku modeli testowych albo i gotowych (broń boże!)
Sam maluję juz tylko aero bo pędzlami nie uzyskasz fajnego efektu a jeżeli oglądasz spoty z wystaw modeli to sam wiesz jak to wygląda więc na pędzel nie spojżysz ale......... pędzelki są super dla drobnych , małych detali gdzie nie opłaca się odpalać aero i sprężarki.
Co do proporcji to zależy jaka farba:
Humbrole, Testorsy to rozcieńczam na oko mówię na oko bo trudno tu mówic o jakiejś umówionej proporcji skoro farbki mają rózną konzystencje i trzeba wyczuc jak sie prowadza po modelu.

Pactra jest ok dla pedzla można od razu malować i jeżeli masz miękki pedzel to nawet nie zobaczysz smug.
Moje proporcje farby co do aerografu to 1:1 w przypadku farb olejnych a acryle takie jak Pactra to odrobina wody dosłownie pare kropel tak aby odrazu nie "staneła" w dyszy. Są jednak na rynku opóźniacze do akryli po zmieszaniu nie zrobi się na dyszy przy długotrwałym malowaniu broda z zaschniętej farby.

W razie czego pisz

Pozdrawiam
Marcin
ODPOWIEDZ