Prośba o pomoc w skanowaniu dokumentacji*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Orion

Prośba o pomoc w skanowaniu dokumentacji*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Orion »

Witam serdecznie wszystkich modelarzy!
Mam pewien problem... otoż dość skomplikowana sytuacja zmusiła mnie do wyprzedaży większości pozycji z moich zbiorów (np. cała seria TankPower - PzKpfw VI Tiger :( ) Jednak niechcąc się z nimi rozstawać, postanowiłem zachować je jako skany. Chociaż to. Niestety nie jestem aż na tyle biegły w technologi, aby móc to zrobić przynajmniej dobrze. Sprzęt jakim dysponuje to skaner Mustek 1200 UB a oprogramowanie to IrfanView w wersji 3.85. Otóż żąglując ustawieniami otrzymuję przedziwne efekty. Pliki od przeogromnych wielkości poprzez totalny brak jakości do totalnej klapy. Po dwóch dniach eksperymentów nie potrafię choć na odrobine się zbliżyć do 'złotego środka" I stąd pytanie do szanownych kolegów: jaka jest najlepsza "scan size", "resolution" (zakres od 50 do 19200) i inne własności aby skanując np. Nuts & Bolts - Sd.Kfz.9 Famo, choć w miarę zachowac dobrą jakość w rozsądnych granicach wielkości pliku? Czy zmienić sprzęt, opragramowanie - jeśli tak to na jakie? ustawienia - jakie i jak ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc! Z góry dziękuje za odpowiedź! Serdecznie pozdrawiam! Orion.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

150-300 dpi, RGB 8 bit/channel, zalacz descreen, zachowaj do jpeg z mala kompresja czyli dobra jakoscia.
ODPOWIEDZ