Siatka maskująca z gazy [eksperyment]*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
rdx

Siatka maskująca z gazy [eksperyment]*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rdx »

Przeczytalem artykul Okonka o tym jak zrobil siatke maskujaca do swojego Leoparda. Nie dokonca o taka siatke mi chodzilo wiec pokombinowalem...

1. kupilem w aptece gazę(1,50 zl-3 gazy w takiej paczce sa :) )

2. wzialem sloik i rozpuscilem w nim plakatowki( Obrazek :lol: ). Na pierwsza gaze sama zielona, efekt mi za bardzo sie nie spodobal(za jasna, widac na fotkach), wiec dodalem trohe czarnej.

3. zapomnialem o gazie na jakis tydzien po czym wyciagnalem ja ze sloika i delikatnie oplukalem pod bierzaca woda(przy okazji upackalem na zielono rece i pol lazienki :lol: ), nastepnie rozwiesilem na prowizorycznej suszarce wlasnej roboty(widac ja na zdjeciach).

4. po wyschnieciu jest gotowa siatka maskujaca tylko przyciac do zadanych rozmiarow, jesli komus malo to moze w to powpychac jakies zielsko...

Efekt pierwszy-sama zielona plakatowka

Obrazek

Obrazek

Efekt drugi-zielona plakatowka plus dodatek czarnej(fotki z fleshem i bez)

Obrazek

Obrazek


PS. Male uwagi:
-dlaczego moczylem w roztworze plakatowki a nie pomalowalem? poniewaz po pomalowaniu siatka jest sztywna
-im wiecej wody dolejesz do roztworu tym siatka jest bardziej miekka ale tez kolor jest bardziej wyblakly

uff i zakonczyl sie moj pierwszy modelarski eksperyment :twisted: .... Moze komus sie to przyda :)

pozdro for all
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Interesujące :)

Ale gazę celowo zostawiłeś na tydzień czy naprawdę o niej zapomniałeś?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fokstrot
Posty: 76
Rejestracja: wt lis 25 2003, 16:05
Lokalizacja: Zagłębie cebulowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fokstrot »

dla porównania - tu moja siatka robiona podobną metodą

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... c&start=40

Ponieważ chciałem uzyskać pozaklejane oczka "od ręki" najpierw namoczyłem gazę (jak wyżej) a potem jeszcze nanosiłem plamy pędzlem. Oczywiście farba kruszyła się, więc należało bardzo ostrożnie zamontować siatki na modelu, potem go "odmuchać" i psiknąć mgiełką lakieru.

pozdrawiam,
Bartek
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch"
rdx

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rdx »

Toffi
Zostawilem celowo zeby gaza nasiakla porzadnie farba

Bartek
Super ten twoj Jagdtiger :shock: a plamy na swojej siatce malowales plakatowka prosto z pudelka czy probowales troche rozcienczyc?
Awatar użytkownika
Fokstrot
Posty: 76
Rejestracja: wt lis 25 2003, 16:05
Lokalizacja: Zagłębie cebulowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fokstrot »

rdx,

właśnie, zapomniałem napisać, że malowałem plakatówką, a to istotne, ponieważ akwarela nie pozalepiałaby oczek.

Gaza namoczona była oczywiście w rostworze, i to dość cienkim. Tak aby tylko zgubić biel. Natomiast farbę nanosiłem prosto ze słoiczka z tym, że nie malowałem tylko ją nanosiłem (to lepsze słowo) dużym pędzlem.

pozdrawiam,
"idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch"
ODPOWIEDZ