Jak zrobić linki do anten?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
qbat
Posty: 64
Rejestracja: czw lip 24 2003, 19:46
Lokalizacja: Warszawa
x 1

Jak zrobić linki do anten?*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qbat »

Jak zrobic aby linki od anten były ładnie napięte,
dotychczas próbowałem "na nitkę" ale nitka nie daje sie dobrze naciągnąć
bleriot

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

qbat da się ;] Tajemnica polega, jak sądzę na sztywnym zamocowaniu elementów końcowych anteny! Najczęściej statecznik pionowy z tyłu spełnia ten warunek, z przodu przyklejam antene na superglue, Klej ma tą zaletę że prędzej odejdzie warstewka kartonu razem a anteną niż ona sama, ale zazwyczaj, przy zachowaniu odrobiny ostrożności tak się nie dzieje. Następnie obierasz jeden punkt bazowy (najczęściej wpomniany statecznik), i przyklejasz na sztywno wspomnianym superglue. Końcowy etap to niewielka (minimalna wręcz ilość) sg na końcówkę antenki i naciągnięcie nici pensetką z wyczuciem i nałożenie na klej, chwila "nietrzęsącej" ręki i gotowe - można wieszać bieliznę ;]
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2759
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 728

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

spróbujcie nici chirurgicznych, są w różnych grubościach i nie mają żadnych kłaków, są gładkie, dają się dobrze naciągać. Jak dla mnie rewelacja. Wprawdzie ostatnimi laty przerzuciłem się na czołgi to nie mam okazji ich za wiele używać, ale kiedyś robiłem na zamówienie kumpla Piotra z Gdańska z MM i sprawdziły się rewelacyjnie - fotek niestety nie posiadam.
pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Właśnie przyszedł mi do głowy pomysł aby wykorzystać żyłkę wędkarską. Nie wiem tylko jakie są grubości. Trzeba by się zoriętować.
ODPOWIEDZ