Problem z drukarką- nie trzymanie proporcji w pionie*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

tomek_byd
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 18 2005, 0:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problem z drukarką- nie trzymanie proporcji w pionie*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomek_byd »

Mam taki dziwny problem z drukarka, chce drukować modele zeskanowane i na wydruku zawsze pojawia się rozciągnięcie w pionie. W poziomie skala 1:1 jest idealnie zachowana, a w pionie na całą kartkę A4 pojawia się rozciągnięcie do 3-5mm. Drukuje z programu IrfanView i ustawiam odpowiednie przeskalowanie w pionie jednak za każdym razem inaczej drukuje. Raz pasuje, a raz przesuwa się o +/-2mm ta różnica. Posiadam drukarkę HP OfficeJet 5510 i ma ona opcje ksero. Bezpośrednio z szyby pojawia się także taki sam problem. Drukuje na zwykłym papierze więc to nie jest spowodowane tym że ma problem z przeciągnięciem za grubego papieru.
Przeszukałem całe forum i nie znalazłem nic podobnego więc interesuje mnie czy ktoś miał podobny problem i czy go rozwiązał. Drukarka jest na gwarancji więc jeśli to problem z elektroniką to pójdzie na wymienię.
Już próbowałem sklejać jeden taki model ale jak jedna strona jest na +1mm a druga na -1mm to już różnica się robi 2mm i poszycia kompletnie nie pasują, wręgi poprzeczne nie mają tych samych wysokości co wzdłużne jeśli są na arkuszu w różne strony naniesione i się wszystko rozjeżdża.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Drukarka jest w porzadku. To wina komputera.
tomek_byd
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 18 2005, 0:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomek_byd »

Gdy robie kopie bezpośrednio na drukarce przy wyłączonym kompie problem jest taki sam.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

No to sam sobie odpowiedziales :-)
tomek_byd
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 18 2005, 0:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomek_byd »

A da się coś z tym zrobić? Czy wogóle coś takiego mozna reklamować? Do momentu gdy zaczełem drukować modele nie zauważyłem tego. Przeprowadziłem podobny test na innej drukarce HP z serii PSC, narysowałem dwie poziome linie jedna u góry strony drugą u dołu i zrobiłem kopie na urządzeniu w skali 1:1 i powstała też mała różnica tylko w pionie ale była mniejsza niż 1mm. Więc moje pytanie brzmi czy wogóle tego typu drukarki w tej klasie cenowej potrafią zachować dokładność wydruku i czemu pają problem tylko przesunięciem w zdłuż. Czy im szybciej drukują tym bardziej się mylą?
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Ja bym na pewno reklamowal.
Awatar użytkownika
bastyan
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 13 2003, 19:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bastyan »

IMHO wina po stronie sprzętu - zwłaszcza takiego typu (skaner, drukarka w jednym) - to sprzęt przeznaczony raczej do sekretariatów, ew. baaardzo mało wymagających użytkowników. Pozatym osobiście firma HP niezbyt dobrze mi się kojarzy (preferuję Epsona). Siostra ma podobne urządzenie,ale Canon'a z ciekawości też sprawdzę...
Sebastian
Awatar użytkownika
F-22
Posty: 62
Rejestracja: śr lip 06 2005, 20:43
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: F-22 »

tomek_byd pisze:Więc moje pytanie brzmi czy wogóle tego typu drukarki w tej klasie cenowej potrafią zachować dokładność wydruku i czemu pają problem tylko przesunięciem w zdłuż. Czy im szybciej drukują tym bardziej się mylą?
khe khe... na mojej HP 710C oraz 3360 wszystko idealnie i modele z tego kleje... a drogie nie sa... ba w przypadku pierwszej to juz zabytek

probowales w czyms normalnym drukowac a nie w Irfanie?
ja drukuje wszystko w Corelu
na warsztacie: F-14 MM
w kolejce: rozbabrany 1,5 letni Yamato AH, Takao AH, Piorun MM, A6M2 Zero AH
Awatar użytkownika
jaceksw
Posty: 184
Rejestracja: wt mar 11 2003, 16:34
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaceksw »

Ja przed zakupem drukarki prosilem o wydruki probne z Corela, glownie okregi i kadraty do tego linie rownolegle i prostopadle, no kratka bylo na obrazku.

Tylko jedna ze sprawdzonych drukarek wydrukowala poprawnie.


J.
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Nie oczekuj dużej dokładności wydruku od uniwersalnego urządzenia biurowego. Bo nie od tego ono jest. ma skanować i powielać dokumenty szybko i w miarę wyraźnie.

Nie oczekuj również dobrego odwzorowania wymiarów od programów typu Infran View. Ten program jest dobry do przeglądania grafiki na monitorze (choć ja zamieniłem na rzecz XnView).
Do drukowania z niego raczej się nie nadaje. Przynajmniej do modeli.
ODPOWIEDZ