GIMP- problem z instalacją*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

GIMP- problem z instalacją*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

witam..

poczytałem cosniecos i gimpie i postanowilem go sciagnac i zaczac nim działąc :) sciagnalem... zainstalowalem... gimp sam w sobie sie otwiera... ale gdy chce otworzyc jakakolwiek fotke to gimp sie wiesza i wywala komunikat:

Obrazek

oczywiscie po kliknieciu ok program sie wylacza...
ktos ma pomysł?

EDIT: gimp ver 2.2

:)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

czy instalowałeś GTK+ ? bo Gimp tego potrzebuje do działania - może to przez jego brak ?
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

instalowalem :)
gimp w ogole nie chcial sie zainstalowac bez tego wiec musialem :)
jedyna mozliwosc na oftworzenie pliku w gimpie to klikniecie prawym+shift-> otworz z... i reczne wybranie gimpa....
inaczej nidyryrdy :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Spróbuj go wywalić a potem ściągnąć z innego źródła i zainstalować jeszcze raz, ja miałem z gimpem podobnie i udało się chyba dopiero za 3 razem.

Pozdrawiam
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Kiedyś bawiłem się Gimpem. Nie był zbyt stabilny pod Windowsem i sobie dałem spokój. Nie pojawiał siętego typu błąd co prawda tylko program wywalał się sam.
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

ja ze swej strony mogę poradzić żeby zainstalować VMware Workstation (jedna z ostatnich wersji to 4.5.2 build 8848), program ten pozwala w obrębie istniejacego systemu instalować i uruchamiać wirtualne komputery - zainstalujesz sobie jakiegoś linuxa i gimp ruszy bez problemów, z doświadczenia wiem, ze jest to obecnie jedna z najmniej stresujących dróg do właściwej pracy różnorodnych programów jakie mogą być potrzebne modelarzowi kartonowemu (przy testowaniu i pracach pomocniczych sprawdza się o wiele lepiej niż tradycyjne instalowanie różnych systemów na jednym komputerze), oprócz w/w VMware Workstation jest sporo innych programów, które umożliwiają tego typu "sztuczki", niestety ich nie testowałem wiec nie wiem jak jest z szybkością działania czy kompatybilnością
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

sprobowalem sciagnac z innych sajtow i dalej kaszana....

ogolnie komp tragicznie dzialą i coraz mniej programow chce dzialac... ostatnio formacik byl w listopadzie wiec widocznie juz czas na kolejny ;) jutro sie pewnie za to wezme..
jesli dalej bedzie kicha to bede pytał dalej ;-)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Marek S.
Posty: 309
Rejestracja: pn cze 28 2004, 15:14
Lokalizacja: Grabówka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek S. »

z tym GTK+ jak pamiętam to jest chyba kilka wersji....i trzeba zainstalować odpowiednia do wersji GIMPa
tak mi sie wydaje....
Awatar użytkownika
myh
Posty: 83
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 20:20
Lokalizacja: Szczecin Dąbie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: myh »

Witam serdecznie,

Dokladnie z gtk jest tak ze jest pare wersji, a ten komunikat wskazuje na to ze wersja zainstalowana jest nie do konca zgodna z wymagana, czyli np 2.4.1 zamiast 2.4.2 (wersje wymyslone z glowy) , blad ten zglaszany jest przez pango - modul renderujacy tekst w gtk, a oznajmia o niepowodzeniu assercji (to takie instrukcje ktore z zalozenia maja byc zawsze poprawnie wykonane) i wskazuje na to ze brakuje prawdopodobnie ikonek, czyli cosik sie posypalo przy instalacji gtk :/ Osobiscie polecam reinstalacje samego gtk i to w wersji zalecanej przez tworcow portu gimpa na win.
Na warsztacie:
* T2-71 z Modelik'a - 64% (powolna kontynuacja)
* Caterpillar P-5000 - 100%
ODPOWIEDZ