Postarzanie modeli- jak?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Muminek
Posty: 31
Rejestracja: sob lip 30 2005, 9:39
Lokalizacja: Olsztyn

Postarzanie modeli- jak?*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Muminek »

w jaki latwy sposob postarzec model czołgu Sturmgeshutz Sdkfz.167

jestem poczatkujacym modelarzem wiec sie dobrze nie znam
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Ja takie rzeczy robię Humbrolami, tzw. suchym pędzlem. Maczasz pędzel w farbie i część farby rozcierasz na jakiejs podkładce (np. kartka papieru), tak żeby pędzel został prawie suchy. I tą przetartą i nieco przyschnięta na pędzlu farbą smarujesz model. Oczywiście najpierw poćwicz na czymś, żebyś zobaczył jak to wychodzi.
Pozdrawiam
admiral_d

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admiral_d »

ja używam bardzo rozwodnionej plakatówki do robienia rdzy na 1:72 i 1:35. kolor rfdzawy badz brazowy... praktycznie woda ( konsystencja ) ... nakladam jako pierwsze, w duzej ilosci ( wymaga troszke wprawy ) czekam az wyschnie ( zostaje tylko w zaglebieniach np dookola nitow czy laczen stali lub spawow ) efekt bdb+ jak sie postarasz. pzdr
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Ja do postarzania modeli używam suchych pigmentów, dokładnie opisałem je na ostatniej stronie relacji z ISU-152 (link w podpisie)

Jednak jeśli jeseś początkująco to nie myśl, że śladami ekspolatacji zakryjesz swoje błedy - zdecydowanie złe rozumowanie - klej czysto, jesli będzie Ci się to dobrze udawało wtedy brudź - ale to tylko taka moja rada, nie musisz jej słuchac....
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Scooby
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 03 2003, 14:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Scooby »

Pozdrowienia
Scooby
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

Enzo dobrze mówi. Widziałem na tym forum parę modeli tak pobrudzonych niby błotem, że wyglądało odrażająco. Można niechcący zepsuć model.
Obrazek
ODPOWIEDZ