Jak impregnować papier marnej jakości?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

Jak impregnować papier marnej jakości?*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Przeglądają tematy na forum natchnąłem sie na pojecie impregnacji papieru przed wycinaniem. Pewno zaglada tu wiele osób które chciały by aby ich modele były znakomite. Może macie jakieś sposoby którymi możecie sie podzielic z innymi. Jeżeli tak to prosiłbym podać nazwę środka impregnacyjnego i sposób jego nakładania.
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Przy budowie modelu X wszystkie arkusze przed wycieciem pokrylem podwojna warstwa werniksu. Jest on wykorzystywany przez artystow do zabezpieczenia prac w olowku lub akwareli. Efekt bardzo dobry. Doskonale zabezpieczenie. Zawsze denerwowal mnie fakt iz model niszczy sie juz podczas budowy od jego ciaglego dotykania. Warstwa werniksu jest praktycznie niewidoczna, nie powoduje nieporzadanego polysku. Wada - cena. Nie jest to najtansza metoda. Prezentowane opakowanie kosztowalo 24zl.
siewier

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: siewier »

mam pytanko gdzie takowe cudo mozna nabyc i czy to to jest w szpreju czy w jakiej postaci i na ile mniej wiecej wystarcza ????????
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Jest to spray. Do nabycia "w sklepie dla artystow". Wydajnosc nie jest zbyt imponujaca. Pojemnik jak na zdjeciu 150ml starcza na dwokrotne pokrycie ok 8 kartek A4.
siewier

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: siewier »

mam pytanko do wszystkich zaznajomionych z tematem budowy okretow z kartonu a mianowicie czy dobrze jest zaimpregnowac karton bo jeszcze nie budowalem okretu i nie wiem jaki bedzie efekt koncowy a wiadomo mi ze zaimpregnowany karton jest "swiecacy".Po prostu nie wiem czy model okretu wtedy bedzie dobrze wygladal
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Wszystko zależy od tego, jaki model robisz. Jeżeli to stara wycinanka-impregnowanie jest wskazane. Jeżeli nowa-niekonieczne. Jeżeli oryginał jest z połyskiem-model też może być. Impregnowanie też nie zawsze daje połysk.
ODPOWIEDZ