Darmowe oprogramowanie do projektowania.

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Podaję link do programu Cone służącego do rozwijania stożków ściętych:
http://www.pulserate.com/
Program nie jest darmowy, ale działa przez jakiś czas i można się nim pobawić. Zmieniając dane można na bieżąco obserwować zmiany kształtu bryły oraz rozwinięcia.
Super :!:
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

To ja moze dodam darmowy program CAD - wydany przez firme A9Tech Inc.
Programik nazywa sie A9CAD i zapisuje oraz odczytuje pliki DWG i DXF do wersji 2000. Jest tu rowniez program i do konwersji pomiedzy formatami ktory obsluguje rowniez wersje do 2006.
Oba programy na licencji Freeware.

http://www.a9tech.com


Co do porownania stillman-a Gimpa i Photoshop-a to ja jestem przeciwko temu co napisal. Obecnie odstawilem juz dawno Photoshopa i pracuje na Gimpie program ten posiada jak najbardziej duze mozliwosci jakich nie znajdzie sie w zadnym innym darmowym programie tego typu. A co do jego stabilnosci to jak najbardziej jest poprawna i nigdy nie zauwazylem zeby cokolwiek sie z nim dzialo. Podstawa to biblioteki GTK+ byc moze to z nimi stillman mial problemy. [/b]
cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

Sam sobie odpowiadam :)

Photomodeler Lite : http://home.hccnet.nl/h.van.oerle/phomod/phomod.htm
marek b
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 25 2004, 19:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek b »

Witam
I ja dodam coś od siebie do kolekcji programów. Używam go do tej pory z powodzeniem. ViaCAD 2.0 PL dołączony do PC WORLD KOMPUTER 1/2002. Jest to pełna wersja. :lol: :lol:
marek b
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

W gazecie PCFormat Nr 08/2005 (60) Sierpień była pełna wersja programu Carrara Studio 1.1. Na płycie znajduje się również duż programów do obróbki zdjęć. W gazecie ponadto opis projektowania na Carrarze.
Obrazek
marek b
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 25 2004, 19:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek b »

Witam.
Dodam jeszcze link do strony, z której można pobrać program kreski. Rozwija: stożki, stożki ścięte, zwoje, walce i inne. Polecam dla początkujących, chociaż i też może być to pomocne narzędzie dla innych użytkowników. Zapis BMP,JPEG. http://angusek.webpark.pl/kreski/
Marek b
Awatar użytkownika
jrap3
Posty: 64
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 18:10
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jrap3 »

No to ja dorzuce do kolekcji CAD-a 3D - Alibre design. Jest wersja darmowa na stronie producenta. Co prawda jest to CAD mechaniczny ale mi sie w modelowaniu baardzo przydaje.
Tusiek
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 09 2008, 22:33

Re: Darmowe oprogramowanie do projektowania*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tusiek »

Witam,

chciałem zapytać w jakim programie najlepiej rozrysować sobie wręgi do modelu okrętu, gdyż poznałem niedawno jednego faceta(prowadzi zakład i wycina laserem w kartonie i sklejce i czymś jeszcze), który zobaczywszy części szkieletu kadłuba do niszczyciela w skali 1:200 powiedział, że wytnie mi to laserem bardzo bardzo niedrogo. Warunkiem jest podesłanie pliku z wręgami, ja niestety nie mam o tym pojęcia.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

Re: Darmowe oprogramowanie do projektowania*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Program nazywa się "siatki". Nie wiem czy jest jeszcze rozwijany przez autora.

http://www.gremirmodels.com/downloads.htm
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Re: Darmowe oprogramowanie do projektowania.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Program "Siatki" kosztuje 80 dolarów. Jeżeli facet "wytnie niedrogo", może weźmie z 50 złotych - razem z programem to może kosztować z 3,5 stówki. Opłaca się, czy lepiej zamówić wycinane laserem części u kogoś, kto je sprzedaje?
Co jest ważne dla lasera? Rysunek w języku, który zrozumie. Mój laser w przypadku wycinania wektorowego akceptuje Corela, AutoCada i podobne. W przypadku graweru rastrowego może to być Photoshop i podobne.
Stronę wycinanki, zawierającą wręgi można wprawdzie skanować i zapisać jako pdf-a. Pozornie takiego samego pdf-a można wyeksportować z Corela, ale tylko pozornie. Bo w pierwszym przypadku "bazą" pdf-a jest obraz, czyli raster, w drugim zaś plik wektorowy. Obydwa pliki można "zassać" z powrotem do Corela - jednak zrobiony na bazie rastra będzie nierozdzielny, na bazie wektorowej pozwoli wydzielić każdą linię i dostosować jej parametry do potrzeb lasera.
ODPOWIEDZ