[Dyskusja] Jak wykonać nity?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Luxuus
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 22 2005, 15:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Luxuus »

jak musze wyciąć takie maleńkie części to mnie trafia. Zależy co chcesz z tymi nitami robic. Chidzi mi o ti, na czym mają być. Jeśli to jest wozidło to ja robię to wikolem. Biorę wykałaczkę, maczam w wikolu i na miejsce, gdzie ma być. Trzeba to robic precyzyjnie. I minimum 3 warstwy...
Aw samolotach od wewnątrz nakłuwam na miękkim podłoży ogłą lekarską. Taką malutką i zieloną. ale to widac jak się popatrzy pod odpowienim kątem.
Pablo12345
Posty: 26
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 20:45
Lokalizacja: Skierniewice

NITY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo12345 »

Ju siebie robiłem tak wbijałem szpilki w te miejsca gzie są narysowane nity i kleilem na kropelkę :lol: efekt :shock: super dałbym zdjęcia ale nimam cyfrówki :(
cinek1964

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cinek1964 »

Pytalem o to samo jak robilem 4TP. Poniewaz zanim wpadlem na pomysl robienia nitów mialem sklejony caly kadlub, to pomysl z wygniataniem nie znalazl zastosowania.
Skorzystalem z inne rdy i nakrapislem je wikolem. Jak na moj gust to swietna i szybka metoda. Nakrapianie powtarzalem najwyzej 2 razy na nit. Nie jestem perfekcjonsta wiec nie szlifowalem ich potem kazdego z osobna. A efekt - jesli tylko uda mi sie wstawic zdjecie to zobaczycie sami.

Zdjęcie potem, bo to czarna magia jest to wstawianie dla mnie[/img]
bartolo24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartolo24 »

A czy nie lepiej (zaznaczam że nie wykonywałem tego) nity sobie zaznaczyć poprzez kalkę taką niebieska :) (przez którą wykonuje się kopię jakiegoś pisma), tylko że taką kalkę odwracamy drugą stroną i zaznaczamy nity ołówkiem lub delikatnie długopisem, wtedy z drugiej strony mamy zaznaczone nity dokładnie w tym miejscu w którym później możemy je nakłuć wypisanym długopisem. Mam nadzieje ze zrozumiale napisałem :).
Ostatnio zmieniony wt gru 13 2005, 14:16 przez bartolo24, łącznie zmieniany 1 raz.
cinek1964

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cinek1964 »

Moze i tak lepeij, ale jak wpadłem na pomysl z nitami, to kadłub juz był sklejony. Myślę, że przy następnym czołgu wykorzystam metode na kalkę i długopis.
Nieątpliwie wikolem pracuje się bardzo szybko, ale jak sami widzicie równośc nitów pozostawia wiele do życzenia.
Pozdrawiam,
Cinek
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

cinek1964 pisze:Niewątpliwie wikolem pracuje się bardzo szybko, ale jak sami widzicie równośc nitów pozostawia wiele do życzenia.
Ich wielkość względem modelu chyba trochę też...
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam - zapewne juz za późno bo model sklejony już :) , ale wtrącę swoje 3 grosze .. może komuś się przyda .. najlepszy sposób żeby wycisąć nity i najszybszy.. to wyciskanie faktycznie od wewnątrz jakimś przyrządem , może być długopis albo przyrządzik zrobiony z oszlifowanego drutu - stara szprycha (można zrobić zakończenie spiczaste lub inne oczywiście)..żeby znaleźć miejsce na wycinance dokładnie w tym miejscu gdzie ma być nit - wystarczy podłożyć kalkę od maszyny do pisania i lekko powciskać zadrukowane nity - po drugiej stronie od kalki odbiją się punty :). Żeby nity miały taką samą wysokość to wystarczy na szybę lub inną twarda podkładkę podłożyć kartkę brystolu , lub kawałek cienkiej tekturki (grubość = wysokośc nitów)i cisnąć ile wlezie:). W ten sposób kazdy nit będzie TAKI sam :razz: . Zeby się nity nie zapadły podczas daleszj pracy , można posmarować od środka każdy nit np superglutem :), albo pomalować hmm wikol też jest dobry ale lubi odkształcić karton ...
Pozdrawiam ...
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
ODPOWIEDZ