Projekt Holownika Centaur

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
romanov
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 09 2012, 13:43
Lokalizacja: Moszczenica k. Piotrków Tryb

Projekt Holownika Centaur

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: romanov »

Witam serdecznie
Chciałem przedstawić mój projekt który powstaje i w przyszłości będzie modelem RC jest to holownik polski Centaur II.
Na dzień dzisiejszy powstał model wykonany w 3D i na bazie tego modelu powstaną plany z których będzie budowany powyższy holownik.

Obrazek
Obrazek
Miłego oglądania
Romanov
Holowniki, holowniczki, i holowane i nie tylko
www.rcmodel.com.pl
AWOT
Posty: 276
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Ładny, ciekaw jestem jak wyjdzie sam model.
AWOT
romanov
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 09 2012, 13:43
Lokalizacja: Moszczenica k. Piotrków Tryb

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: romanov »

Dziękuję.
Co do modelu to dość trudny model będzie tym bardziej że napęd modelu będzie stanowić tak jak w originale napęd azymutalny. Na razie mam sporo jeszcze pracy przy holowniku H300 Daniel ale już na wiosnę będziemy robić kopyto do formy żywicznej.
Holowniki, holowniczki, i holowane i nie tylko
www.rcmodel.com.pl
Awatar użytkownika
Andreas
Posty: 74
Rejestracja: wt lut 03 2009, 14:01
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andreas »

Witaj , mam w planach wykonanie tego modelu z wyd jsc w skali 1:100. Czy można wiedzieć z jakich materiałów korzystasz , i czy twoje rendery będzie można gdzieś zobaczyć . Chętnie podpatrzę detale i to jak były wykonane .

Andrzej
romanov
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 09 2012, 13:43
Lokalizacja: Moszczenica k. Piotrków Tryb

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: romanov »

Od ponad 2 lat rysowałem plany tego holownika aby móc wykonać model. Prawie dwa lata starałem się o materiały rysunki i udało mi się zdobyć sporą ilość zdjęć oraz część dokumentacji technicznej. Na tej podstawie narysowałem plany tego holownika w skali 1:25. Plany są już ukończone i mieszczą się aż na 12 arkuszach A1. Oczywiście model w 3D zrobiłem poniekąd na podstawie swoich planów aby zweryfikować poprawność rysowanej dokumentacji.
Myślałem o wydaniu moich planów w jakimś periodyku modelarskim ale po wstępnych rozmowach zaniechałem gdyż Polskie prawo niestety nie chroni autorów tego typu publikacji a honoraria za taka prace też jest poniżej krytyki. Jedynie zdecydowałem się na indywidualna sprzedaż moich planów w sieci. Co do renderów w niedługim czasie na moim blogu będzie dział wsparcia dla modelarzy i tam powinny się znaleźć wszelkie pomoce mogące pomóc w budowie tej pięknej jednostki.

Pozdrawiam
Holowniki, holowniczki, i holowane i nie tylko
www.rcmodel.com.pl
Awatar użytkownika
Constructor
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 15 2009, 14:25
Lokalizacja: Świnoujście

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Constructor »

romanov pisze:Myślałem o wydaniu moich planów w jakimś periodyku modelarskim ale po wstępnych rozmowach zaniechałem gdyż Polskie prawo niestety nie chroni autorów tego typu publikacji a honoraria za taka prace też jest poniżej krytyki. Pozdrawiam
Skąd ja to znam :) Też mam sporo planów i rysunków z różnego rodzaju przemysłów :) Jedyny poprawny zarobek to umowy zlecenie jako technik, kreślarz, projektant itp. :) Nigdy masowa sprzedaż i rozpowszechnianie w necie :)
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ