7TP ,C7P- oraz 4TP i relacja budowy modelu 3D( 10TP)*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

... albo go tam nie było . To niemożliwe bo był w tym miejscu i działał !

Jeśli takie wątpliwości Cię ogarniają to lepiej zajmij się projektowaniem czegoś o czym wiadomo wszystko i , grzęznąc w internetowych kłótniach i mordobiciach o każdą śrubkę , zaprojektuj kolejnego (1 234 729 - tego ) Tygrysa albo T- 34 ( 750 887 - mego ) .

Nie można myśleć kategoriami " jak czegoś nie widać to znaczy że tego nie ma " . Jak czołg nie ma silnika na wierzchu to znaczy że nie posiadał silnika ?

W 1929 roku kpt. Marian Ruciński wyjeżdżając do Ameryki i spotykając się z J.W.Christie w celu zakupienia prototypu posiadł już pewną wiedzę na temat konstrukcji . Całe nieudane przedsięwzięcie okazało się skandalem .
W 1930 roku w BKB WIBI przystąpiono do projektowania własnego modelu czołgu kołowo gąsienicowego pod roboczym określeniem jako wóz " A la Christie " ( cytat z 1 numeru "Pancernych profili" PELTA 1997r.) . Opierano się przy tym na dostępnych materiałach i prospektach reklamowych oraz szkicach uzyskanych przez kpt. Rucińskiego . W związku z likwidacją WIBI i powołaniu BBT Br. Panc. większość opracowanej dokumentacji została komisyjnie zniszczona . Ocalały jednak lużne bruliony z notatkami i obliczeniami .
Dlatego wydaje mi się że ocalały również podstawy zasady działania mech. nap. w wersji Christiego .

Za tą wersją optuję ponieważ na zdjęciach nie widać nigdzie końcówki , w którą wkładało się dźwignię napinającą , charakterystycznej dla rozwiązania Vickersa . A powinna być widoczna ...
Zastosowano więc prawdopodobnie rozwiązanie już znane ( z Christie M 1928 ) .

Jeśli nie zna się dokładnych kształtów to te przypuszczalne mają być takie aby urządzenie działało . Przykład zdjęciowy realnego zastosowania podałem , szkic orientacyjny też . Podstawy są . Jeśli coś ma pójść do przodu w temacie polskich konstrukcji pancernych II Rzeczypospolitej to niech to się dokona tutaj na Kartonwork . Zwróć uwagę jak bardzo różni się to czego udało się dociec w przypadku 4 TP od wersji dotychczasowych i jak to się ma do rysunków sprzed kilkudziesięciu lat . I tak nikt tu nie zaglądnie bo modelarze kartonowi to przecież dziecinne zabawki robią .
Do dziś nic się w temacie nie ruszyło od lat kilkudziesięciu lat a te niedopracowane rysunki nadal są rozpowszechniane jako wzorce .

Nie uważasz że czas to zmienić ? Już pewnie widzisz różnice w przypadku 10 TP. Stąd się także bierze moje zaangażowanie w temat .

Wujek .

P.S. Wywal precz te wątpliwości i jedź dalej !
Awatar użytkownika
kliment
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 04 2006, 11:43
Lokalizacja: kielce
x 32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kliment »

:D Ty Wujku to potrafisz postawić człeka do pionu! :) oki, działam dalej, dzisiaj juz pewnie nie dam rady wyskrobac czegos sensownego z napinaczem, zawsze do przodu, wywaliłem płaskowniki i wstawiłem kątowniki lekko je przyspawując co by nie odpadły na wybojach ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Wujek Andrzej pisze:(...)rysowanych jak kura pazurem(...)
Nie no nie zdzierżę... Protestuję! O pisaniu i rysowaniu jak kura pazurem to ja coś wiem. Nauczyciel fizyki w technikum mówił, że do końca życia go będą prześladowały koszmary jak poprawia moje kartkówki a maturę pisałem pismem technicznym, żeby komisja mogła odczytać :)
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
Awatar użytkownika
kliment
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 04 2006, 11:43
Lokalizacja: kielce
x 32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kliment »

Obrazek
na dzis koniec. Pora spać, jutro służba 24h. ;(
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Ja tylko dorzucę małe 3 groszę. Jakbyś mógł zmienić układ i ilość otworów w hamulcu wylotowym działka to byłbym bardzo zadowolony. Tutaj prezentuje zdjęcie z podpowiedzią:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kliment
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 04 2006, 11:43
Lokalizacja: kielce
x 32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kliment »

messer - skąd wy bierzecie te foty! Pierwsze rzetelne zdj tego elementu jakie widzę odkąd zacząłem się interesować 7TP, dzięki wielkie, poprawie.
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

kliment pisze:messer - skąd wy bierzecie te foty!
Na przykład stąd:
viewtopic.php?t=12852

Nie tylko Ty interesujesz się 7TP ;)
Awatar użytkownika
kliment
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 04 2006, 11:43
Lokalizacja: kielce
x 32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kliment »

messer- only for you;)
Obrazek
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

kliment pisze:messer- only for you;)
He,he, to nie jest tylko only for me, ale i też for całe społeczeństwo :)
Awatar użytkownika
kliment
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 04 2006, 11:43
Lokalizacja: kielce
x 32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kliment »

pora na jakiegoś upa, mały, bo przy drobnych szpejach najwięcej roboty zwykle a i czasu nie wiele:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ