Jak wydrukować skan?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paparazzi
Posty: 16
Rejestracja: śr maja 03 2006, 13:54
Lokalizacja: Wrocław

Jak wydrukować skan?*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paparazzi »

Zeskanowałem sobie model EP05 z ZETKI i przemalowałem go w barwy PKP Cargo ale mam problem z wydrukiem. Po wydrukowaniu model jest krótszy o około 5mm. Chcę wykożystać z orginalnej wycinanki wszystkie częśći oprócz pudła. Mam więc do Was pytanie: jak lub w jakim programie wydrukować ten model żeby nie stracił wymiarów? Za wszelką pomoc z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Ustaw w Wordzie marginesy po 0mm (nie przejmuj sie, ze będzie krzyczał, ze za małe). Wstaw rysunek i ewentualnie skoryguj wymiary tak aby były odpowiednie. (aby swobodnie skalować obrazek, podczas przeciągania myszką narożników przytrzymaj wciśnięty lewy ALT).
Dla ułatwienia możesz narysować sobie jakiś prostokąt i ustalić mu jakiś wybrany wymiar elementu ze skanu. Potem, skan doładowujesz do tego prostokąta... Metoda wielokrotnie sprawdzana przeze mnie, naprawdę sie sprawdza.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

W temacie skanow male zapytanko, gdyz jestem po klejeniu pierwszego mojego modelu "drukowanego" (Lockheed XFV-1 z MM z 1960r), i podczas klejenia butaprenem, wydruk mi sie rozmywal, drukowane laserem na papierze ~200 gloss, czy macie jakies sposoby aby zabezpieczyc wydruk przed dzialaniem kleju(znaczy sie czym werniksowac wydruk)?

p.s. najlepiej jpgi drukowac z programu photoshop, lub wrzucic do progamu do skladu DTP In Design, i zrobic nich PDFy z ktorych pozniej drukujemy, pamietac tez trzeba aby z ustawieniach drukarki odznaczyc opcje "fit to page" lub na polskie skalowanie do szerokosci strony gdyz wtedy zachowywany jest oryginalny rozmair skanu
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Kemot pisze:Ustaw w Wordzie
W wordzie??????
Awatar użytkownika
jurek
Posty: 93
Rejestracja: sob sie 13 2005, 15:39
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Jak wydrukować skan?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurek »

Paparazzi pisze:...przemalowałem go w barwy PKP Cargo ale mam problem z wydrukiem. Po wydrukowaniu model jest krótszy o około 5mm. ...
A w czym obrabiałeś skany? Musiałeś jakiegoś programu "obrazkowego" używać?

Załaduj to najlepiej do Corela, gdzie możesz skorygować wszystkie długości i masz pewność że 1 cm to 1 cm. Może w Wordzie też to zrobisz, ale możesz się przy tym narobić. Może tak być że sam skan już jest krótszy. Domowe skanery mają niestety taką wadę że zniekształcają długości. Taka już ich uroda.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Wybrałem Worda bo to bardziej popularny program niż Corel. Wierzcie albo nie, ale MS Word doskonale drukuje obrazki. Przekonała się o tym już niejedna osoba.

Jeśli jednak ktoś ma pod ręką Corela, polecam jak najbardziej.
pzdr
Kemot
ODPOWIEDZ