I znowu klej- pytania*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Reynevan
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 18 2008, 21:46
Lokalizacja: Wilno - Litwa

I znowu klej- pytania*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reynevan »

Drodzy forumowicze, mam pare pytan co do klejow:

Obrazek

Pod numerem 1 i 9 - kleje poliuretanowe. Czy ktos nimi cos klei? Do czego one sluza? Probowalem nimi kleic, ale trzymaja gorzej.

Pod numerem 3 - Montage Fix - czy ktos go kiedys uzywal? Probowalem nim kleic karton do papieru, ale po nim zwija sie karton.

Pod numerem 4,7,8 - czy to sa te slynne BCG? Czy nie? Jesli tak, to gdzie mozna znalezc instrukcje jak sie nimi poslugiwac. (Duzo na forum o tym kleju sie pisze, jednak jak go uzywac jeszcze nie znalazlem)

Pod numerem 6 - czy to jest klej typu Butapren?

Pod numerem 11 - Czy ktos uzywa i tego kleju? Do podklejania np.: papieru na karton?

Pod numerem 2 - klej na bazie wody. Nie mam pytan. Sprawdza sie przednio.

No i nr 10 - klej na tasmie. Czy ktos go uzywa w modelarstwie?

Duzo tez slyszalem o klejach UHU. Jedyne, co znalazlem w Wilnie, widac na fotkach. Jaki klej UHU trzeba kupowac do modelarstwa? Czym kleje UHU sa lepsze od np.: wikolowatych i tak popularne wsrod modelarzy?
Awatar użytkownika
krisbaum
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 16 2007, 17:24
Lokalizacja: Chorzów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krisbaum »

A ja krótko, jadę na firmie Henkel, czyli Patex i tym podobne, szczerze powiedziawszy te z logiem "Moment" wyglądają właśnie na tego podróbki :) Chyba że to nazwa handlowa tych klei u ciebie na Litwie, co bardzo prawdopodobne, bo chyba logo Henkel jest tam widoczne.
Polecam także poszukać "Moment" wikolu, jest bardzo dobry do sztywnych połączeń, u nas w Polsce łatwo go kupić w Castoramie i tym podobnym budowlanych marketach.
Akhenaton
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 08 2006, 11:22
Lokalizacja: Baczyn / Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Akhenaton »

Jeśli chodzi o instrukcje stosowania BCG, jak też w ogóle klejenia modelu, proponuję byś koniecznie przejrzał te relacje:

1. viewtopic.php?t=7919

2. viewtopic.php?t=8679&highlight=4tp

3. viewtopic.php?t=6302

Koniecznie w tej, nie innej kolejności ;)

Powinieneś także przeglądnąć relacje zamieszczone w archiwum - każda z nich to kopalnia wszelakich pomysłów, gotowych rozwiązań i różnych technik modelarskich.

Generalnie używam wyłącznie BCG, Butapren (bądź Moment, czy pochodne) tylko do podklejania części.

Pozdrawiam.
Reynevan
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 18 2008, 21:46
Lokalizacja: Wilno - Litwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reynevan »

kriisbaum: wszystkie kleje moment na foto sa od Henkela.

Akhenaton: wielkie dzieki za pozyteczne linki. Juz je studiuje.

Tomasz D.: Przepraszam, bede uwazniejszy.

Tak sobie pomyslalem, czy moglibyscie mi przeslac wiecej linkow dla poczatkujacych i nie tylko - z bardzo wartosciowymi relacjami/radami, ktore OBOWIAZKOWO trzeba przeczytac . Relacji jest mnostwo. Prawie kazdy dzien spedzam po pare godzin czytajac forum, a jak zaczne czytac kazda relacje, nie starczy mi czasu na klejenie:)
ODPOWIEDZ