Jak namalować szachownicę - poszukuje pomysłów*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

Jak namalować szachownicę - poszukuje pomysłów*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Zbliżam się do końca budowy sterów kierunku w modelu Suma i konieczne staje się biało czerwonych szachownic.
Zastanawiam się nad tym od kilku dni przewalają mi się po głowie rożne pomysły.
Na razie nie zdradzę jakie by nic nie sugerować.
Chciałem więc prosić Was koledzy o podsuwanie rozwiązań idealnie gdyby były podparte jakimiś szkicami czy zdjęciami jak to wygląda po wykonaniu
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
uri
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24 2005, 11:19
Lokalizacja: lubelskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uri »

Wpadł mi do głowy pomysł wydaje mi się że najszyciej i najłatwiej zrobisz a może nakleisz kalkomanię taką jakiej używa się do modeli plastikowych. W sklepie modelarskim powinieneś kupić coś takiego w odpowiedniej skali. I jeszcze przydałby Ci się zmiekczacz do kalkomani. Zaletami takiego eksperymentu będzie primo po piersze - nie bedzie zgrubienia w miejcu kalkomani jak przy wycięciu szachownicy z innej wycinanki i naklejeniu jej na skrzudło czy inny element. Primo po drugie po polakierowaniu modelu nic nie powinno być widać. ylko trzeba wiząść małą poprawkę na to że, jest to moje teoretyzowanie. Nigdzy nie robiłem takiej kombinacji.

Panie strzeż mnie przed przyjaciółmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Człowiek jest tyle wart ile może dać z siebie innym.
wojtek_fajga
Posty: 76
Rejestracja: ndz lip 08 2007, 22:08
Lokalizacja: EPBY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek_fajga »

Proponuję pomalowac przy pomocy masek wykonanych z samoprzylepnej folii maskującej. Co prawda szachownic nie robiłem, więc nie mogę pokazac, ale malowałem gwiazdy amerykańskie w połączeniu z pasami inwazyjnymi.

Mam nadzieję, że na poniższych zdjęciach widac o co chodzi. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ