[Dyskusja] Jak posługiwać się cyjanoakrylem?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

bartoli

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartoli »

Ha, ale jeszcze nikt nie podpowiedział jak rozcieńczyć cyjanoakryl ?
Mam taką dużą tubkę (20g) i używam jej już około dwa lata. Niestety dosyć solidnie zgęstniał przez ten czas i jest kłopotliwy w użyciu.
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Przekonałem się do klejów cyjanoakrylowych ze względu na fakt, iż wypatrzyłem w miejscu gdzie pracuję superglue w żelu. Łatwe dozowanie, bez wątpienia mniejszy pośpiech aniżeli przy standardowym superglue w postaci płynnej. Poza tym odrobinę czasu na ewentualne korekty sklejanych elementów. Porządny wynalazek :)
Never shall I fail my comrades
car
Posty: 57
Rejestracja: wt cze 01 2004, 0:35
Lokalizacja: kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: car »

nazwa bleriocie nazwa tego wynalazku i gdzie to kupic!!!
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

car nazwa firmy to produkującej to Loctite, skądinąd firma znana z profesjonalnych produktów uszczelniająco-klejących. Obawiam się, iż nie powiem gdzie można kupić, przykro mi, niestety nie mieszkam od jakiegoś czasu w kochanej Ojczyźnie.
Never shall I fail my comrades
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

Mam pytanie. Gdy kleję coś super glue to po dotknięciu klejonego kartonu z drugiej strony, bądź dotknięcia kleju palcem (gdy jeszcze nie wysechł) odczuwam ciepło w palcach. Czy to normalne, czy mam jakieś złudzenie dotykowe?
Obrazek
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Ja jak kleję małe powierzchnie to trochę kleju jak i inni wylewam na pudełko na płyty CD i szpilką nakładam na części. Przy dużych powierzchniach często nakładam klej odrazu na karton z opakowania. Do tego klaj zawsze trzymam w pozycji pionowej, zrobiłem sobie spacjalny stojaczek z drutu sklajany Super Glue. Wtedy mam pewność o pionowej pozycji.
Awatar użytkownika
KHOT
Posty: 70
Rejestracja: wt paź 12 2004, 7:52
Lokalizacja: Konsorcium Honette Ober Advencer Mercantiles

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KHOT »

PanPanek pisze:Mam pytanie. Gdy kleję coś super glue to po dotknięciu klejonego kartonu z drugiej strony, bądź dotknięcia kleju palcem (gdy jeszcze nie wysechł) odczuwam ciepło w palcach. Czy to normalne, czy mam jakieś złudzenie dotykowe?
...raczej normalne, też tak mam. Cyjanoakrylan etylowy afair polimeryzuje na powietrzu, reakcja jest samorzutna i wydziela się pewna porcja energii w postaci ciepła...
W planach: samochód -> żona -> dziecko -> dom -> emeryturka -> urna... ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

Witam
bleriot pisze:car nazwa firmy to produkującej to Loctite,
...a nazwa - Super Atack Gel.

Można to kupic bez problemu we wszelakich dużych marketach budowlanych typu "ciastorama" a bywa i w sklepikach "osiedlowych"
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

ZzB niecałkiem, aby nie czynić jednak uniwersyteckich dyskusji na ów temat podaję pełną nazwę kleju "SUPER GLUE Gel" Jeśli to jednak nadal Loctite to podejrzewam, że na Naszym rynku występuje pod podaną przez Ciebie nazwą. Częsta praktyka.
Konkludując: klej porządny i do modelarskich zastosowań idealny z mojego punktu widzenia.
Never shall I fail my comrades
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

Witam
bleriot pisze:ZzB niecałkiem...
Strzeliłem "orta", przyznaję się - powinno być "Super ATTAK Gel" a nie Super Atack Gel" ale tym razem przepisałem z tubki - więc nazwa handlowa na Europę pewnikiem jest własnie taka.
Do kleju przyznaje się LOCTITE, miejsce produkcji Dublin Ireland, napisów polskich brak.
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
ODPOWIEDZ