[Dyskusja] Wydruk na plujce*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Marcin_BM

[Dyskusja] Wydruk na plujce*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin_BM »

Zrobiłem tak, przeprojektowałem sobie stary model z fly modelu i chciałem wydrukować na plujce bo nie mam dostępu do żelowej ani lasera. Wszystko by było ok, walorka nawet wyraźna ale na wydruku są jaśniejsze cienkie paski, drukarka jest w miarę nowa więc to chyba nie głowice, tuszu też jest full. Drukarka to Canon IP 5200.
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

zatkane dysze w drukarce
ew. nie skalibrowane

w sterowniku drukarki masz odpowiednie opcje doczyszczenia i do kalibracji
--
ecivic
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 30 2006, 8:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ecivic »

podkleję się pod temat: jaką polecacie niedrogą drukarkę atramentową , ewentualnie urządzenie wielofunkcyjne- tanią w eksploatacji ??
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Jak ci ktoś/firma/sklep proponuje tanią drukarkę/urządzenie wielofunkcyjne to pierwszym kryterium powinna być cena materiałów eksploatacyjnych: tuszu/kardridży. Zazwyczaj tani zakup potem okazuje się wcale nie taki tani, bo nieraz cena oryginalnych kardridży (kompletu) osiąga nawet 3/4 ceny drukraki. Po drugie czasem (ostatnio często) producencji w promocji tanich drukarek dają tusze napełnione tylko w 50 a nawet 25%.
Kupując drukrakę musisz też zastanowić się jaki jest dostęp do materiałow zastępczych (np. konfekcjonowane tusze, tusze zastępcze), możliwość napełniania tuszy. Nie daj się nabrać, że np. uda się ci oszukać tzw. inteligentne kardridże z chipami często to po prostu blef dystrybutora, albo wymaga to iście zegarmistrzowskich umiejętości.
Dobre drukarki - to nie tanie drukraki. Zazwyczaj te droższe (500-600) to najlepszy wybór: duże kardrige, coraz częściej są to oddzielne pojemniki na 4 kolory CMYK, które się bardzo łatwo dają napełniać czy stosować bezproblemowo tusze zastępcze.
Obrazek
jaca09
Posty: 41
Rejestracja: czw maja 19 2005, 13:51
Lokalizacja: Biłgoraj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaca09 »

Osobiście mogę polecić Canona IP3300 oraz Canona IP 4300 na obydwu pracuje tanie w eksploatacji. IP3300 mam do modeli obsługuje gramatury do 273g. Komplet tuszy zastepczych kosztuje mnie 36zł. Drukuje ładnie.Nadaje się do zdjęć. z tym że 4300 jest troche szybsza i lepiej drukuje zdjęcia. ceny od 270 do 370zł
www.inter-sell.pl
STRONY INTERNETOWE
SKLEPY INTERNETOWE
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

odświeżę temat-jaką drukarkę, za rozsądne pieniądze polecacie do drukowania ale na formacie A3??
Obrazek
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

epson stylus photo 2100
--
Marvin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marvin »

Na jakim papierze najlepiej drukować (chodzi mi o gramaturę) ? Są jakieś standardy ? Moze ktorys z szanownych forumowiczow ma jakies wieksze doswiadczenie i chcial by sie nim podzielic.
jaca09
Posty: 41
Rejestracja: czw maja 19 2005, 13:51
Lokalizacja: Biłgoraj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaca09 »

Ja drukuje na papierze monda IQ 160g/m odpowiednio sztywny papier, który przypomina fakturą te spotykane w wydawanych modelach. Sa to papiery wysokiej jakości do druków biurowych. Wszystkie projekty drukuję na tym papierze i sprawdza się doskonale.
www.inter-sell.pl
STRONY INTERNETOWE
SKLEPY INTERNETOWE
Marvin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marvin »

Thx za odpowiedz Jaca09

Czy papier satynowy (nie mylić z połyskiem) tez może dać pożądany efekt czy będzie to zbyt siwecący wydruk? ja po długich poszukiwaniach przymierzam sie do papieru 170g firmy Xerox. zobaczymy jakie będą efekty.
ODPOWIEDZ