Sklepy modelarskie w Łodzi

giełda artykułów modelarskich

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

Sklepy modelarskie w Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Witam,
wygląda na to, że w kwietniu uda mi się przyjechać do Łodzi. Proszę więc łódzkich modelarzy o adresy sklepów modelarskich, gdzie przede wszystkim można kupić modele (wycinaki) kartonowe, najlepiej z możliwością kupienia tam także różnorakich dodatków (wytłoczki, wręgi, relingi itd.).
Z tzw. „moich czasów” pamiętam sklepy na Jaracza przy Piotrkowskiej i na Piotrkowskiej przy (chyba) Przybyszewskiego.
W międzyczasie nazwy wielu ulic (pewnikiem) się zmieniły, proszę więc w miarę możliwości także o podanie starych nazw – żebym mógł sobie łatwiej uzmysłowić, gdzie to jest.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Sławek 57
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 28 2015, 9:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklepy modelarskie w Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sławek 57 »

Sklep DA-Ta
Al.Kościuszki 29
Te sklepy o których piszesz już nie istnieją (CSH) jest jeszcze jeden sklep specjalizujący się w kolejkach, DRIM ul.Powstańców Wielkopolskich 2, ale też trochę modeli do sklejania ma w swojej ofercie, osobiście polecam DA-TA

Z Pozdrowieniem
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

Re: Sklepy modelarskie w Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Dzięki!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

Re: Sklepy modelarskie w Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Zdecydowanym plusem sklepu Da-Ta jest na pewno bardzo duży wybór modeli wszelakiej maści. Począwszy od kartonowych, poprzez plastikowe, a na modelach R/C skończywszy. Ale dodatków do modeli kartonowych (wręgi etc.) to tam raczej nie mają.
Zdecydowanymi zaś minusami owego sklepu są: ceny modeli oraz „specyficzne” podejście panów sprzedawców do klienta. No, chyba, że wymieniono obsługę…
W sklepie Drim na ul. Powstańców Wlkp. modeli kartonowych nigdy nie mieli. A przynajmniej do ubiegłego roku, kiedy to będąc przypadkiem w Łodzi odwiedziłem ów sklep.

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ