Kupię tekture 1.5; 1; 0.5 mm

giełda artykułów modelarskich

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

JanekLc2
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 28 2016, 16:27

Kupię tekture 1.5; 1; 0.5 mm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JanekLc2 »

Ktoś w Gorzowie wlkp chciałby sprzedać A jak tak to za ile???
Halicz

Re: Kupię tekture 1.5; 1; 0.5 mm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

Z doświadczenia wiem że każdy papierniczy sklep posiada tekturę 1,5 i 0,5 mm(takie wielkie arkusze -A0 chyba) problem jest tylko z 1mm :-)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: Kupię tekture 1.5; 1; 0.5 mm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Halicz ja nie wiem czy warto się wysilać z takimi radami w tym konkretnym przypadku. Skąd tektura ?, jak zrobić drewniany maszt ?, zaraz pojawi się pytanie którą stroną nożyczek wycinać papierowe elementy (ze skanów jak zdążyłem zauważyć). Moim skromnym zdaniem mamy tutaj przypadek w stylu takiego, gdzie ktoś kto dopiero uczy się chodzić pyta o datę i miejsce najbliższego maratonu.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Re: Kupię tekture 1.5; 1; 0.5 mm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Skoro ktoś zalogował się na naszym portalu to znaczy, że Internet obcym mu nie jest. Podstawowym narzędziem do poszukiwań
w sieci jest wyszukiwarka.Sytuacja to dziwna, kiedy ktoś z Gorzowa pyta modelarzy z całej Polski o ewentualne miejsce
zakupu kartonu w jego mieście - czy nie powinno być na odwrót?
Sprawa wspomnianych masztów jest o wiele bardziej kuriozalną. Podsunięto tam kilka rozwiązań oczywistych, ale modelarz
nadal szuka takich, które będą DLA NIEGO najlepsze. A skąd inni mają znać jego preferencje? Nic nie zastąpi własnych eksperymentów
i doświadczeń, bo to właśnie jest esencją modelarstwa przez duże M.

Wracając do tematu - ja kupuję zawsze większe ilości, mój laser nieco tego "przerobi". Przy okazji poznałem świetnych ludzi
w jednej z rudzkich drukarni. W Gorzowie też ich kilka jest. Zawsze można do nich podejść, zapytać o odsprzedanie. Mało tego-
często można dostać tam całkowicie za darmo nawet sporej wielkości resztki. Kiedyś dali mi nawet cały sztapel (około 200 arkuszy A3)
częściowo wydrukowanych już kalendarzy na kartonie 0,5 mm. Do podklejania idealne. Ale trzeba się tym naprawdę zainteresować i
chcieć zrobić coś samemu.
JanekLc2
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 28 2016, 16:27

Re: Kupię tekture 1.5; 1; 0.5 mm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JanekLc2 »

Jak ja szukałem tektury to nigdzie nie mieli... tylko tektura grubości 2mm w hurtowni gdzie powinni mieć wszystko...
Co do masztów to szukałem w internec ale za duzo nie znalazłem poza tym chyba po to jest forum żeby pytać się innych o coś czego samemu się nie wie???

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony pt maja 13 2016, 14:17 przez JanekLc2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Re: Kupię tekture 1.5; 1; 0.5 mm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Każdy sklep internetowy z modelami oferuje również tekturę o różnych grubościach, oczywiście w ilościach detalicznych. Kupując zapasik razem z modelem oszczędzasz na kosztach przesyłki. To truizm, ale tak jest. Chcesz więcej - hurtownia/sklep Papeterra.
Sprawa druga: dlaczego raz piszesz "tektura" a chwilę później "tektóra"? Dlaczego rozdzielasz słowo "poza" ? Modelarz to człowiek dokładny ...
Pierwszy lepszy link do masztów:
http://sklep.gpm.pl/akcesoria/zaglowce-dodatki/maszty
Na innym forum o masztach:
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=36891
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: Kupię tekture 1.5; 1; 0.5 mm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Podziwiam Cię Jasiu za cierpliwość ale z doświadczenia powiem że nie istnieje coś takiego jak resocjalizacja ;)
JanekLc2
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 28 2016, 16:27

Re: Kupię tekture 1.5; 1; 0.5 mm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JanekLc2 »

Czasem piszę na szybko i nie myślę o ortografi a wolę matme ;) a czasem też telefon coś źle napiszę a ja nie zwrócę uwagi...
Tomku modelarstwo uczy cierpliwości ;)
Jak się człowiek spieszy to model się nadaje do kosza... I wtedy to już nie jest hobby
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Re: Kupię tekture 1.5; 1; 0.5 mm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

he he .. od wtorku do soboty, poświęcając godzinkę dziennie, wykorzystując wiertarkę i patyczki od Fackelmanna można zrobić komplet omasztowania do Kruzensterna czy czegoś podobnego ... ;-)
Halicz

Re: Kupię tekture 1.5; 1; 0.5 mm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Halicz »

Kierownik ma rację, i nawet listewki okrągłe można zakupić różnej średnicy na te maszty -w Krośnie, w sklepie modelarskim :-)
Pozdrawiam serdecznie :-)
ODPOWIEDZ