[Galeria] Latarnie z GPM-u*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

[Galeria] Latarnie z GPM-u*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

KIKUT

Latarnia KIKUT (GPM nr kat. 919, 5'2004), była moim pierwszym modelem, po prawie 8 letniej przerwie w modelarstwie kartonowym. Po falstarcie w budowie Emili z Małego Modelarza, postanowiłem, że nie będę wybierał się z motyką na słońce i na swój warsztat wybrałem właśnie ten model...

ObrazekObrazekObrazekObrazek

:arrow: stopień trudności: podstawowy
:arrow: ilość elementów/rzeczywista ilość elementów: 12/12
:arrow: retusz krawędzi: czarna pactra A40 black matt
:arrow: czas budowy/rzeczywisty czas budowy:7 dni/2 dni

:!: Uwagi końcowe: model bardzo prosty, modelarskie "przedszkole". Spasowany dobrze, jedyny problem wystąpił z barierką latarni (element nr 6)

SOPOT

Latarnia morska SOPOT (wydawnictwo GPM) była moją druga latarnią sklejoną w mym życia, ale już 3 modelem po wspomnianej wyżej przerwie (w międzyczasie popełniłem Bramę w Biskupinie)...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

:arrow: stopień trudności: podstawowy +1
:arrow: ilość elementów/rzeczywista ilość elementów: :?:
:arrow: retusz krawędzi: czarna pactra A40 black matt + farby plakatowe mieszane z temperą
:arrow: czas budowy/rzeczywisty czas budowy:14 dni/5 dni

:!: Uwagi końcowe: model prosty w budowie, aczkolwiek pewne elementy były już pewnym wyzwaniem. Bardzo efektowny mimo swej prostoty...

CZOŁPINO

Latarnia CZOŁPINO (GPM nr kat. 919, 5'2004) Moja 3 latarnia i 4 model po przerwie...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

:arrow: stopień trudności: podstawowy +1
:arrow: ilość elementów/rzeczywista ilość elementów: 26/26
:arrow: retusz krawędzi: czarna pactra A40 black matt + farby plakatowe mieszane z temperą
:arrow: czas budowy/rzeczywisty czas budowy:31 dni/6 dni

:!: Uwagi końcowe: model prosty w budowie, jedynym wyzwaniem jest podstawa pod laternę a przede wszystkim element nr 14 Występuje problem ze spasowaniem elementów nr 14, 17 i 24. Jednocześnie, jest to już model, który od początku do końca został wykonany według zasad, które można znaleźć i wyczytać na naszym forum...
Ostatnio zmieniony pn lut 01 2010, 17:37 przez Rafal N., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Od takich właśnie modeli powinno się zaczynać ... lub wznawiać po przerwie .

Gratuluję rozsądku . Gratuluję także ładnych efektów ... :spoko: .

Pozdrowienia . Wujek .
kubasos1
Posty: 6
Rejestracja: sob sty 21 2006, 15:58

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kubasos1 »

Bardzo ładne modele latarni :D Szczególnie podoba mi się pierwsza i 3 ...(lubie okrągłe) ale 2 też jest super :spoko:
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Bardzo przyjemne modele. Może powstać ciekawa kolekcja . Tym bardziej ,że swego nie znacie ......Powodzenia.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Jakoś przegapiłem ten temat a miło zobaczyć modele, które się samemu kleiło :D .
Ja co prawda tylko pomagam synowi przy trudniejszych elementach, ale kilka latarni już na półce stoi i fajnie wyglądają. Nie dalej jak wczoraj kończyliśmy Jarosławiec, przy którym udało mi się namówić Głównego Wykonawcę do robienia retuszu krawędzi.
W ciągu ubiegłych 2 lat zwiedziliśmy wszystkie latarnie od Świnoujścia do Helu i bardzo przyjemnie klei się budowlę widzianą na własne oczy.
Jak zrobisz jakąś kolejną latarnię, to chętnie zobaczę :jupi:
Moje modele: archiwum
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

Dzięki latarniom zacząłem sklejać (Nie skleiłem żadnej latarni, ale kuzyn skleił wszystkie) Dzięki temu zachęciłem się do tego hobby. A wykonanie latarni świetne.
Obrazek
Awatar użytkownika
func
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 21:53
Lokalizacja: Strzelno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: func »

A ja zawsze chciałem skleić jakas latarnie, wlasnie dojzalem ten wątek i jak skoncze to co zamierzam robic (sam. panc wz. 34) to zabieram sie za latarnie. Aniol1982 dzieki za inspiracje!!!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Soviet
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 25 2004, 14:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soviet »

podziwiam :roll: chciałbym sie zabrać za modelarstwo kartonowe... :cry: ale raz kupiłem TKS-a z Ursusem i na chłodnicy się skończyło,,, chciałem kupić właśnie latarnie jakąś (pamietam model takiej fajnej z kołobrzegu, lub krynicy) ale nigdzie nie moge ich znaleść :(
HakenBush

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HakenBush »

Soviet- dużo, i łatwych modeli jest na stronie GPM http://www.gpm.pl latarnie morskie są za 7zł. Ja posiadam Świnoujścię, było przyniej troche roboty, ale wygląda super.
Awatar użytkownika
Soviet
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 25 2004, 14:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soviet »

:D
naprawde bardzo dziękuje !! :twisted:
zaraz po majówce zamówie chyba na początek Krynice :)
a ta cena :roll: -żyć nie umierać :lol: :lol: :lol:
pozdrawiam
ODPOWIEDZ