[Galeria] Latarnie z GPM-u*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Pawli
Posty: 126
Rejestracja: wt maja 02 2006, 21:56
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawli »

Hmmm

Nie wiedziałem, że latarnie mogą być takie fajne :)
Napwno jakąś udekoruje mój pokój ;-)

Pozdrawiam
Pierwszy Model - Messerschmitt Bf 109 G-10
Catalina – Relacja

Kto czyta ten błądzi, kto skacze ten rządzi - Le Parkour
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Witam wszystkich!

Kolejna odsłona latarni.

Pogoda dopisała, więc w końcu udało mi się ustrzelić fotki oto tego maleństwa. Jest to mój pierwszy i wygląda na to, że ostatni model sklejony na obczyźnie. Składa się na to wiele powodów, ale... Na 100%, w następnym roku ponownie zawitam do mojej ojczyzny, miejmy nadzieje już na stałe i jak żona pozwoli, powrócę do rozpoczętych już modeli, a na pewno i nowe pójdą pod mój skalpel, czego nie omieszkam pokazać wszystkim tutaj zgromadzonym.

Co do samego modelu: Prosty, łatwy i przyjemny. Choć występują pewne błędy, zwłaszcza przy balustradach, jak i wpasowanie wieży głównej w nieckę dachu, da się z tego wyjść obronną ręką. Miałem duże problemy z dobraniem odpowiedniej grubości drutów na anteny, bo w Irlandii wszystko się recyclinguję, więc zamiast miedziaka posłużyłem się izolacją na antenę główną, stąd jej pokraczny kształt. Model polecam każdemu bez względu na wiek i zaawansowanie, bo czy latarnie nie mają w sobie tego czegoś?

Darłowo

Latarnia morska w Darłowie (GPM nr katalogowy 0903)

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pizmak83
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 12 2013, 22:02
Lokalizacja: Legnica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pizmak83 »

No ja właśnie zacząłem swoją przygodę z latarniami wyd.GPM jak na razie ukończyłem Niechorze i Ustkę . Jak tylko ukończę cała serię pochwalę się efektami
ODPOWIEDZ