Drzewka do modeli- sposoby wykonania*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Bardzo interesujące....mnie się podoba....patent niezły...ale co z czasem czy mech nie więdnie lub wysusza się powodując utratę swojego wyglądu ?
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Moznaby go lakierem potraktowac. Wtedy powinien sie trzymac (brak dostepu powietrza).
kroopek
Posty: 6
Rejestracja: pt paź 08 2004, 13:41

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kroopek »

drzewko ma 2 miesiace i na razie nie zmieniło swojego wyglądu :) mech przyklejałem i utrwalałem rozcieńczonym lakierem nitro
a potem natrysnałem troche kilka rozrobionych warstw odcieni zielonej farbki
tylko trzeba uwazac zeby nie pomalować gałezi...
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

postepy przy budowie drzewka :]
1. skonczylem formowanie pnia i konarow przy pomocy szpachli :) wszsytko ladnie wyschlo.... przejscia miedzy konarami a galeziami zrobilem z wikolu :)
2. wstepnie pomalwoalem czesc galezi na brazowo.... starsznie to za przeproszeniem upierdliwe zajecie bo kazda galazke trzeba malowac osobno a jest ich ze 40.... na dodatek brąz pactry niezbyt rewelacyjnie kryje wikol i miedz (bo z tego jest drut) wiec trzeba bedize malowac napewno 2...a moze nawet 3 razy.... ale adm rade :D

mam nadzieje ze nei przeszkadza wam iz zrobilem sobie tutaj taka mala fotorelacje :> nastepne fotki beda po ukonczeniu drzewka bo juz w zasadzie niewiele zostalo....dokonczyc malowanie galezi...pomalowac pien i konary.... jakies cieniowanie, drybrushing...takei tam ;) potem tylko przykleic "liscie" (oregano..... faktycznie ma swietny kolor.... ale strasznie mocny zapach..heh ;P) i drzewko bedzie skonczone.... moj pomysl na przyklejenie lisci jest taki zeby punktowo ponakladac wikol.... porobic niewielkie kropelki.... i cale drzewko obficie obsypac oregano....tam gdzie bedzie wikol przykleja sie liscie :D:D:D

pozdrawiam :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

zmienilem kolorek.... maluja pactra... nazywa sietoto "rust" wiec powinno byc rdzą ale ma z rdza tyle spolnego co ja z baletem ;0 albo dawno porządnej rdzy nie widzialem i juz nie pameitam jaki ma kolor <lol> :> ale drzewko wyglada ladnie.... i juz prawie cale pomalowalem....przygotowalem sobie tez pare takich malych prowizorycznych drzewek na ktorych najpierw wyprobuje are technik przyklejania....taki poligon doswiadczalny....coby porzadnego drzewka nad ktorym ie kolejny dzien mecze nei zepsuc :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

efekt finalny widac ponizej :) oregano przyklejalem na zwykly lakier do wlosow... nie blyszczy sie i ladnie wyglada...drzewko na toce moze sie troche blyszczec bo robilem ją tuz po skonczeniu i jeszcze farba w niektorych miejscach byla dosc swieza :)) wygląda całkiem...przyjemnie :)) technika warta sprawdzenia :D (sorki za kiepska jakosc fotki ale mam drobne problemy z aparatem ostatnio)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Gość

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gość »

ja mam pytanie do Kierownika: skąd się bierze tą miedziana linkę, co ją na pierwszym zdjęciu widziałem????
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

To kabel od spawarki elektrycznej ;-)
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

w temacie posypki wtrącę swoje 0,03 zł. kiedyś dostępne było coś takiego jak - bez śmiechów proszę - chrobotek reniferowy. ustrojstwo to jest jakimś tam gatunkiem porostu, i nawet występuje (występowało) w trzech kolorach, zielonym, białawym i różowawym. w związku z tym, że jest to materiał naturalny znakomicie nadawał się na drzewka i krzaczki, praktycznie bez żadnej dodatkowej ingerencji. ostatni raz miałem to w ręku jakieś 10 lat temu, nie pamiętam gdzie to kupowalem, być może że jakiś sklep modelarski. powszechnie używało się tego do makiet budowlano-architektonicznych.
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
Mateusz Rogowski
Posty: 37
Rejestracja: ndz lut 20 2005, 13:22
Lokalizacja: gDYNIA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Rogowski »

Ja nie polecam używać chrobotka ponieważ jest nie realistyczny. Ja stosuję siateczkę HEKI FLOR.
ODPOWIEDZ