[R/G] Schloss Neuschwanstein

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
kQ
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 01 2015, 10:40
Lokalizacja: Polska

Re: [R/G] Schloss Neuschwanstein

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kQ »

Witam, malutka aktualizja prac nad zamczyskiem. Korzystając z dnia wolnego wykończyłem południową ścianę kompleksu pałacowego, zaczynając od postawienia wieży, która świetnie pasowała do pozostałych ścian zabudowy, maskując tym samym, podobnie jak po drugiej stronie modelu, powstałe niedobory kartonu.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Po sklejeniu głównych elementów ściany południowej, przyszedł czas na ich wykończenie przez dodanie balkoniku, nadbudówki z daszkiem, balustrady i podpór, przedstawionych na załączonych zdjęciach.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kQ
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 01 2015, 10:40
Lokalizacja: Polska

Re: [R/G] Schloss Neuschwanstein

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kQ »

Witam.

Pracownicy w moim zamku spisali się całkiem nieźle, wykończeniu uległa południowa część dziedzińca górnego - Kemenate. Budynek ten przewidziany był dla kobiet jednak nigdy nie był do tego celu użyty.

Jednak wcześniej robotnicy wzięli się za wykonanie wieżyczek wschodniej części budynku pałacowego, czyniąc go skończonym...no przynajmniej do wysokości poszycia dachowego.

Obrazek

Dopiero w późniejszym etapie prac powstawały kolejne zabudowania kompleksu, wszystko szło bez najmniejszych problemów.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W międzyczasie podjąłem pierwsze próby wykonania otoczenia zamku, a na pierwszy ogień poszły drzewa, które będą podstawowym elementem dioramy dodanej do zamku. Do ich wykonania użyłem sznurku i drucików, całość posypałem drobną trawką elektrostatyczną.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po krótkiej przerwie, powróciłem do prac nad zabudową zamku.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Problemy pojawiły się dopiero przy zadaszeniu kompleksu. Wszystko szło bardzo dobrze, aż za dobrze.

Obrazek Obrazek

... do momentu. Ostatnia część dachu miała zbyt krótkie "ramiona" w stosunku do miejsca pozostawionego na przyklejenie tej części - różnica wynosiła dokładnie 1mm. W takim przypadku po przyklejeniu tej części zostałaby biała plama na samym szczycie, bądź sam dach utrzymywałby się w powietrzu. Postanowiłem podkleić tą część dachu dodatkowo warstwą tekturki, co wystarczyło w zupełności do zniwelowania tej róznicy.

Obrazek

Dodałem drobne szczególiki - schody oraz kominy na powstałym dachu.

Obrazek Obrazek

Z zapałem przenoszę się na drugą stronę dziedzińca, gdzie trwają prace przygotowyjące do budowy domu rycerskiego. Z niecierpliwością czekam również na paczkę z zielenią do wykonania otoczenia zamku. Na razie jednak kilka dni przerwy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Re: [R/G] Schloss Neuschwanstein

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Bardzo mi się podoba to co robisz z tym modelem, no i te drzewka bardzo udane tak trzymać :)
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
kQ
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 01 2015, 10:40
Lokalizacja: Polska

Re: [R/G] Schloss Neuschwanstein

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kQ »

Witam,
chochlik pisze:Bardzo mi się podoba to co robisz z tym modelem, no i te drzewka bardzo udane tak trzymać :)
Dziekuję :), drzewka wykonuje się na prawdę szybko i przyjemnie, a sposób ich wykonania jest banalny - opiszę go nieco obszerniej podczas prac na zewnątrz zamku.

Niestety brak czasu spowodował, że przekładałem już kilkukrotnie dzień w którym opiszę postępy prac nad modelem. W końcu mając go troszke więcej postanowiłem "coś" dodać, tym bardziej, że działo się wiele. Ukończony został w całości Ritterhaus - Dom Rycerski. Powolutku biorę się również za kończenie budynku pałacowego, który czeka na pokrycia dachowe.

Ale od początku. Pracownicy zbudowali podstawy Domu rycerskiego zamkykając tym samym dziedziniec górny ze wszystkich stron. Czeka on jednak na wysypanie drobnym kamyszkiem po dzień dzisiejszy.

Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejne etapy prac nad konturami domu rycerskiego:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Przystąpiono do kładzenia pierwszych poszyć dachowych, praca szła gładko wszystkie części dobrze do siebie pasowały:

Obrazek Obrazek

Zakończona została róznież budowa wieży znajdującej się w północnej części kompleksu. Oczywiście została ona solidnie wzmocniona kartonem. Budowniczowie wykończyli także ostatnie podpory zamku.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnia część dachu znajdująca się na najwyższym szczycie budynku rycerskiego również nie pasowała do całości. Tutaj podobnie jak w przypadku Kemenate, brakło po 1mm wycinanki z obu jego stronach, by ten zszedł się prawidłowo. Tak jak poprzednio dodałem podstawkę z 1mm tekturki, na którą nakleiłem poszycie dachowe. Dachy wykończono poprzez dodanie kominów. Kolor retuszu 1mm tekturki odbiega od koloru dachu, jednak w rzeczywistości nie równi się on tak znacznie od koloru wycinanki.

Obrazek Obrazek Obrazek

W kolejce czekają jeszcze zwieńczenia 2 wież i dachy pałacu, mam nadzieję na ich lepsze dopasowanie niż w poprzednich częściach modelu.
Pozdrawiam kQ
Awatar użytkownika
kQ
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 01 2015, 10:40
Lokalizacja: Polska

Re: [R/G] Schloss Neuschwanstein

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kQ »

Witam,

Mając dzień wolnego poszedłem za ciosem. Dachy budynku pałacowego zeszły się zdecydowanie lepiej, aczkolwiek pasowanie ich aż taką bajką nie było. Pomimo drobnych kłopotów, efekt jest raczej zadowalający.

Obrazek Obrazek Obrazek

Skleiłem również dwie wieżyczki w zachodniej części dachów, przymierzając je na sucho. Po wykonaniu pozostałych kominków zostaną one przymocowane na stałe.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam, kQ
Awatar użytkownika
kQ
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 01 2015, 10:40
Lokalizacja: Polska

Re: [R/G] Schloss Neuschwanstein

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kQ »

Witam,

Zgodnie z planem dekarze wzięli się za wykończenie dachów budynku pałacowego, do których dodano pozostałe elementy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Następnym etapem prac było ukończenie pierwszej z wież w południoiwej częśći kompleksu.

Obrazek Obrazek Obrazek

Zakończono również budowę najwyższej z wież zamku, a także dwóch mniejszych wieżyczek nad dziedzińcem. Kolejne etapy prac przedstawione na zdjęciach:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Połowa budowy modelu za mną, czas najwyższy zacząć pracę nad dioramę zamku. Kilka zdjęć zamku w całości:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pierwsze przymiarki do szkieletu podwyższającego zamek. Piankowanie i formowanie terenu w najbliższym czasie. Pozdrawiam kQ.

Obrazek
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Re: [R/G] Schloss Neuschwanstein

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Gratulacje, model b.ładny, ładniejszy od mojego, jakiś taki "jaśniejszy" pewnie kwestia wydania, no i jak go posadowisz na górze obrośniętej lasem, tak jak w rzeczywistości, to nagroda publiczności murowana :D
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
kQ
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 01 2015, 10:40
Lokalizacja: Polska

Re: [R/G] Schloss Neuschwanstein

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kQ »

Dziękuję, chociaż niektóre z elementów mogłem zrobić nieco lepiej. Niewiele mam ostatnio czasu, jedyna rzecz jaką udało mi się zrobić to podstawa z płyty oraz stelaż podnoszący całość o 10cm wskutek czego sam model urośnie do nieco ponad 40cm wysokości 75cm dł. i 40cm szer. Plan terenu jest już ułożony w głowie, natomiast zabawa w jego rzeźbienie nastąpi dopiero w przyszłym tygodniu. Model budowany z zamiarem pozostawienia go w domowym zaciszu, ale czas pokaże co z tego wyjdzie. :)
Awatar użytkownika
kQ
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 01 2015, 10:40
Lokalizacja: Polska

Re: [R/G] Schloss Neuschwanstein

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kQ »

Witam,
Obecnie trwają pracę nad dioramą zamku, a ich efekty przedstawiają się następująco:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W międzyczasie powstaje również skromny lasek:

Obrazek
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

Re: [R/G] Schloss Neuschwanstein

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Ładnie, coraz ładniej!
ODPOWIEDZ