[R/G]Katedra Notre Dame de Reims

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Dzisiaj coś na temat dzwonnic Naszej Pani w Reims, ponieważ postanowiłem wszystkie otwory wycinać to nagle okazało się że wnętrze dzwonnic jest puste i to widać, a przecież jak są dzwonnice to i dzwony powinny w nich być.

Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz kiedy dzwonnice mają już dzwony przyszedł czas na przerobione części wież, co do których przeznaczenia mogę się tylko domyślać, że służą do wpuszczania z góry dzwonów.
Byłby to jeden duży i cztery małe, ale czy tak jest w istocie, nie mam pojęcia.

Obrazek Obrazek

Na tą chwilę znalazłem tylko informacje na temat dzwonów Paryskiej Naszej Pani, której zwieńczenie dzwonnic jest zupełnie inne.
W moim modelu jest po trzy dzwony, a i tak słabo to widać z zewnątrz mimo ażurowej konstrukcji wież.

Na dziś tyle cdn :)
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

ciąg dalszy relacji z placu budowy w Reims

Dookoła attyki nad prezbiterium są takie ozdoby w postaci ptaków, a niżej zwierząt, w wycinance nie ma ich ja jednak podjąłem temat i zrobiłem chwilowo ptaki

Obrazek Obrazek

Tutaj wrzucam też rozpiskę nazw poszczególnych elementów architektury bo robię pinakle i filary przyporowe na których są takie jakby kapliczki z rzeźbami aniołów, kolumienki kapliczek wzmacniam kartonem 1.5x1.5mm aby były sztywniejsze, łęki przyporowe też wzmacniam kartonem sposób wykonania na zdjęciach

Obrazek Obrazek Obrazek

a tak wygląda gotowy zamontowany filar

Obrazek

założyłem już instalację oświetleniową, specjalnie doświetliłem prezbiterium

Obrazek

W opisie modelu znalazłem taką ciekawostkę
to rysunek zaprojektowanej pierwotnie katedry, tak miała wyglądać

Obrazek

Wieże, 81 m wysokości (ok. 267 stóp), były pierwotnie zaprojektowane do wysokości 120 m (około 394 ft).Wieża południowa posiada tylko dwa wielkie dzwony; jeden z nich, o nazwie "Charlotte" zbudowany przez Karola de Guise w 1570 roku, waży ponad 10.000 kg (około 11 ton).

Niesamowity rozmach jak na średniowiecze :)


To na razie tyle
:)
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Sporo godzin spędziłem przy waloryzacji wieżyczki nad prezbiterium
i teraz wygląda tak:

Obrazek

a tak to jest w wycinance

Obrazek

kolumienki (te szersze) są wzmocnione od środka drutem w izolacji z kabla do sieci internetowej, dzięki temu całość jest odpowiednio sztywna, w górnej części jest korona z lilii wycięta ze skopiowanej części, pod spodem rzeźby też wycięte z kopii, tylko barierki są nie waloryzowane, chociaż mocniej zarysowane białe kratownice, no i oczywiście barierki są doklejone do poszerzonej podstawy zgodnie z oryginałem. Wyszło jako tako, ale patrząc bez szkła powiększającego wygląda dobrze (w moim przekonaniu) :D
Do gwiazdki wszystko powinno być gotowe
Ostatnio zmieniony śr lis 19 2014, 14:38 przez chochlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

bardzo powoli, ale coś robię przy tym modelu, właśnie opracowałem postacie maszkaronów i zwierząt na attykę nad prezbiterium, oraz wykończenie pinakli w postaci krzyży, które w opracowaniu zostały zignorowane

Obrazek

cdn
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

tramta dram tramta dram :jupi:
grają królewskie fanfary na zakończenie budowy modelu katedry królów Francji w Reims pod nazwą "Nasza Pani" (franc.Notre Dame)
Budowałem ją równo 2 mies, a prawdziwą budowano od 1211 do 1300.
Posiłkowałem się zdjęciami prawdziwej co skutkowało waloryzowaniem modelu, mam nadzieję będzie się to podobać oglądaczom :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia robiłem przy różnym oświetleniu, sztucznym oczywiście bo słońca nie widać :) niżej link do przeglądarki automatycznej.

http://s324.photobucket.com/user/chochl ... ms-Galeria

Pozostała mi do wykonania gablota z pleksi i obrzeża podstawy, ale to już drobnostka, zresztą elementy mam już przygotowane :) :papa:
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Świetnie się prezentuje. Zwłaszcza z oświetleniem. Szacun!

Ja coś swojego dokończyć nie mogę, ale po obejrzeniu twojego dzieła nabrałem motywacji do dalszej pracy :)
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Zaglądam dzisiaj i niespodzianka :) Nasza Pani z Reims jako zdjęcie tygodnia, dzięki za uznanie :tancze:
Pozdrawiam kartoniarzy.
Alski
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 04 2013, 7:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alski »

Jestem pod wielkim wrażeniem Twojej pracy. Zwłaszcza jak rozwiązałeś sprawę witraży. Ja próbowałem drukować na folii i poległem ( rozmazywało się nawet po wielu dniach ) , Nie wpadłem na pomysł z kalką. GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2096
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 133

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Alski pisze: ...Ja próbowałem drukować na folii i poległem ( rozmazywało się nawet po wielu dniach )...
Ja wielokrotnie drukowałem na folii (overhead), także w kolorze i nigdy mi się nie rozmazało – jesteś pewien, że drukowałeś po właściwej stronie folii?
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Alski
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 04 2013, 7:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alski »

Ja próbowałem ( w pełnej nieświaomości istnieniai innej folii ) drukowac na takiej z której sie robi wytłoczki do kabin . Więc nie miało znaczenia z której strony drukuję. Przy druku atramentowym złaziło jak pisałem a przy próbie na laserowej o mało nie zepsułem sprzętu w pracy :))) ( nagrzana folia prawie spłynęła po wałku . Na szczęście udało mi sie ja wyciagnąć w kawalku.
ODPOWIEDZ