[R/G]Notre Dame de Paris

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

[R/G]Notre Dame de Paris

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Witam
Już dwukrotnie odwiedzałem Paryż i za każdym razem trzy miejsca tego miasta muszę odwiedzić to jest: Luwr, wieżę Eifla, i Katedrę Notre Dame (po polsku Nasza Pani).
W Naszej Pani zachwycają każdego turystę witraże i rozety.
Paryż na szczęście nie ucierpiał w wojnach.
Zrobiłem sobie model tej katedry z wydawnictwa "pierres de papier" wydanie z 1991 roku w skali 1:400, a dlaczego nie nowszy z Instant Durable? ano dlatego że ten po zbudowaniu ma 30 cm dł, a tamten nowszy jest dwa razy większy.
Jak zawsze chodzi o miejsce na półce :)
Sklejało mi się bez problemów, wszystko pasuje, denerwujące są tylko te kropkowane znaki miejsc zagięcia, które starałem się zamalować, ale nie wszystko mi wyszło.
Waloryzacji poddałem żaluzje w wieżach fasady, są podcięte i widać że uchylone, rozety, fasady i naw bocznych, wejścia naw bocznych, i pogrubiłem podpory ścian bocznych do 1mm, aby były sztywniejsze. Wszystkie ściany boczne są podklejone brystolem, a poziome płaszczyzny podklejone 1mm kartonem, wszystko trzeba usztywniać kartonem bo inaczej to budowla będzie za wiotka(uwaga dla początkujących)
Budowa zajęła mi 2 tygodnie po mniej więcej 6 godz dziennie, ale czym emeryt ma sobie wypełniać wolny czas? :D

Zdjęcia: 1 okładka pisma, i postęp prac

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przymiarka przed wyborem rodzaju rozet

Obrazek Obrazek

wreszcie wszystko gotowe, a rozety i tak zrobiłem inne

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

no i filmik na YouTube http://youtu.be/lfJuZ3WF8JA

Pozdrawiam
:D
Pozdrawiam kartoniarzy.
ODPOWIEDZ