[Galeria]Zamek Hohenzollern 1:190

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

[Galeria]Zamek Hohenzollern 1:190

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Witam znowu
Oto kilka zdjęć tego modelu czy też makiety

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Makieta była szykowana do podświetlenia ze względu na te witraże, dlatego budynki są jako moduł zdejmowany, ale chwilowo nie chce mi się tego robić.
Pozdrawiam :)
Przepraszam za zdublowany temat, zrobiłem to niechcący, może moderator da radę je połączyć?
Ostatnio zmieniony sob paź 11 2014, 22:42 przez chochlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Nie rozpisywałem się na temat techniki wykonania tego modelu, bo jest identyczna jak i w przypadku innych moich modeli.
Tak więc ścianki to podwójny karton z bloku technicznego, w którym wycinałem otwory okienne, a szyby w oknach wydrukowałem na kalce technicznej i podkleiłem od środka.
Oczywiście wszystkie tarasy i dziedzińce podkleiłem tekturą 1mm. Budynki mają wręgi z kartonu 1mm.
Murów zewnętrznych nie podklejałem, jest to pojedynczy karton. Drzewa robione techniką mieszaną, są tu wycinanki drukowane, szyszki olszyny, jak też żywe rośliny z trawnika :)
Imitację kamienistego podłoża wokół murów zrobiłem z masy papierowej kupionej w sklepie papierniczym i pomalowanej farbkami plakatowymi. Farbki plakatowej używałem też do retuszu wyciętych krawędzi.
Jeśli przymierzasz się do budowy tego modelu, to życzę powodzenia i cierpliwości. Jeśli będziesz miał pytania to pisz, chętnie odpowiem
Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony sob paź 11 2014, 22:42 przez chochlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Nie miałem okazji pokazać galerii tego modelu z podświetleniem o którym wcześniej wspomniałem, teraz to nadrabiam

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jako oświetlenie zastosowałem jednak nie pojedyncze diody tak jak było wcześniej, tylko taśmowe i napięcie 9V
Jak widać opłaca się podświetlać modele z witrażami bo efekt jest całkiem całkiem, co? :)
Pozdrawiam kartoniarzy.
zenor
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 06 2012, 9:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zenor »

Zajrzałem tu znowu przypadkiem i proszę, nie zawiodłem się, jest na co popatrzeć, te zdjęcia zamku nocą są jak dla mnie rewelacyjne, tak trzymać :)
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Fajny zamek ale
Jak widać opłaca się podświetlać modele z witrażami bo efekt jest całkiem całkiem, co?
Ile tam musieli świeczek albo pochodni zapalić aby tak jasno było :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Aaa, bo to pewnie w Sylwestra było :D
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Masz rację Tempest , zmieniłem na silniejsze bo przy świetle dziennym w poprzedniej wersji nie było widać tych witraży, tak oto to wyglądało

Obrazek

słoneczny dzień i opuszczone zielone rolety :)

Chodziło mi o to by pojechać z modelem gdzieś na wystawkę i aby widzom się to podobało, tylko efekt się liczy, a trudno oczekiwać aby organizatorzy pogasili światła i pozasłaniali okna aby zobaczyć efekt podświetlenia.
Tak jest efektowniej, sprawdziłem to na rodzinie :D

Poza tym jak pisze Hastur, zawsze mogę wytłumaczyć, że to było jakieś huczne święto na zamku (na przykład zajęcie reszty Polski) i zapalono wszystkie świece jakie mieli w kraju :)
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

No bo witraże są do podziwiania przez tych co siedzą w środku a nie stoją za kościołem :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Model zamku doczekał się wyróżnienia w Rudzie Śląskiej Kochłowicach w ocenie "podoba się nie podoba się" jako trzeci w konkurencji, zupełnie nie źle
jak na budowle :D
Pozdrawiam kartoniarzy.
ODPOWIEDZ