[R] Modelik nr 11/02 Neogotycki Kościół w Szczecin-Dąbiu

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

[R] Modelik nr 11/02 Neogotycki Kościół w Szczecin-Dąbiu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Witam

Obrazek

Zachęcony budową Buzov-a oraz chcąc iść ambitniej dalej, na tapetę zarzuciłem w/w model. Jak na razie, pomijając Ryśka, jest to mój drugi najbardziej ambitny model jaki postaram się skleić. Mam na myśli gabaryty, ilość elementów oraz biorąc pod uwagę trudność w sklejeniu.

Ten jakże piękny sylwetkowo model traktuje również jako detoks od WOT-a...

Obrazek

PS.: coby się Chochlikowi nie nudziło i nie czuł się osamotniony oraz aby dalej powiększał swoją kolekcję budynków, a ta relacja niech będzie dla niego motorem, taki subtelny ukłon w jego stronę :cool:
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Czuję się zaszczycony że mi ten model dedykujesz, a przy okazji, też jestem fanem WoTa :) lubię te czołgi, gram od jakiegoś roku
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Niewiele, ale do przodu.

Obrazek

chochlik-u- i w tym problem, że ja też je lubię i to niestety aż nad to. Najgorsze jest to, że chciałem dostąpić detoksu a wpadłem w kolejną grę- tym razem War Thunder. Niestety, ale World of planes jest dalece w tyle za wersją Thunder i na moje oko, War of planes na pewno nie powtórzy sukcesu tanków.

Hejka
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

A tymczasem początki bardzo ładne i czyste.

Sklejony będzie robił imponujące wrażenie, no i zarezerwuj na niego sporo miejsca ;)
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Ściana prawa:

Obrazek

Teraz całość można skleić i przytwierdzić do podstawy.

Hastur: akurat z czystości klejenia jestem zadowolony a jak na razie pracuje z BCG. Co do miejsca, będzie problem: zaledwie niecałe 24 m2 do dyspozycji... :evil:
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Wszystko razem złożone do kupy.

Obrazek Obrazek

Można stwierdzić, że pierwszy etap (tak sobie nazwałem) mam za sobą. Jak na razie, wszystko pasuje idealnie. Jedynie moje wariacje z BCG spowodowały, że pierwszy segment nie wyszedł tak jakbym sobie tego życzył w związku z tym musiałem się przeprosić z budasiem i otworzyć okno.

Do następnego.
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Prezbiterium

Obrazek

Krótka uwaga: na tym etapie lepiej ścianki rozcinać, ponieważ są za małe do wręgi dachu. Natomiast w przypadku dopasowania wręgi do ścianek, cały podzespół nie pasuje do ścianki tylnej. Jakoś to skleciłem a kapliczki boczne zakryją lekkie szparki.

Do następnego
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Lewa ściana podparta.

Obrazek

Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to daszki, są ciut za długie. Po za tym, malutkie docinki i pasuje jak ulał. Niestety, ale przy tej "wielkości elementów" papier zaczyna mieć tendencję do rozwarstwiania i pękania. Przy mniejszych kolumienkach, będę już musiał każdy z elementów rozcinać...

Do następnego
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Ściana prawa gotowa. W dalszym ciągu występują problemy z daszkami. Poza tym, inne elementy niczym klocki.

Obrazek Obrazek

Obecnie zabieram się za filary prezbiterium. Na tym etapie, elementy będę już rozcinał ponieważ ich wielkość i jakoś papieru mogę spowodować, że w przypadku paginowania- nacinania, kartonik będzie pękał.

Mam teraz pytanie do tych, co już model popełnili: czy elementy kapliczki bocznej od 65 do 75 skleiliście dopiero po wykonaniu dachu głównego i podstawy dzwonnicy?, czy można sobie pozwolić pominąć numerację i skleić, że tak powiem nie po kolei?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Kolumienka prezbiterium metodą na styk. Wybaczcie, że jakoś makro taka sobie, ale nie ogarnąłem jeszcze nowego aparatu, ale z grubsza widać różnicę. Przy okazji można zobaczyć, że staram się zachować czystość w klejeniu, bo dotychczas focie były z dosyć dalekiej odległości i można było to jakoś ukryć:

Obrazek

Własnoręcznie wykonałem daszki, niestety ale u mnie jakoś nie pasują... Metoda stykowa fajna, już ją stosowałem kiedyś, ale masakrycznie wydłuża czas budowy. Na dwie kolumny, nie ma sensu dublować zdjęć, straciłem 2h.

Postanowiłem, że pójdę jednak po numeracji. W końcu projektant miał w tym jakiś ukryty sens a ja wolę nie odkrywać tego w bolesnej formie :D

Do następnego
ODPOWIEDZ