[G] Hrad Bouzov wyd. BETEXA by Rafał n.

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

[G] Hrad Bouzov wyd. BETEXA by Rafał n.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

Witam

To mój pierwszy skończony model po powrocie z Zielonej Wyspy Pełnej Wełnistopijanych Owiec. Dotychczas coś mi nie wychodziło, modele się nie kleiły, dlatego postanowiłem przypomnieć sobie modelarstwo a przede wszystkim jego podstawy.

Obrazek

Sam model przyjemny i prosty, ale (ktoś kiedyś wspomniał, że wszystko co przed ale to nie prawda) momentami irytujący zwłaszcza zbyt duże rozmiary wierzy głównej i projekt dachu głównego. Model kleiłem dla mego synka więc pociecha jest zadowolona. Ja osobiście cieszę się z ukończenia, choć krzywa wieża główna i kilka pomniejszych baboli pozostawiło niesmak. Najważniejsze, że efekt końcowy jest zadowalający i, że naładowałem akumulatorki do dalszych modeli. Mając na uwadze fakt, że w dalszym ciągu muszę poćwiczyć oraz w dalszej przyszłości chcę się skupić na czołgach i okrętach, kolejne budowle idą na tapetę. Tym razem coś ambitniejszego ze stajni Modelika.


Galeria

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Model

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

No fajnie, gratulacje, chociaż Ci się pomyliła wiara z wieżą (cytat"zwłaszcza zbyt duże rozmiary wierzy głównej") :D widzę że zrobiłeś model w wersji "pudełkowej" jak ja to nazywam, czyli bez waloryzacji. Dobrze jednak że oprócz moich wypocin ktoś tu dokłada cegiełkę w temacie budowli.
Jeszcze jakbyś załączył jakiś rys historyczny dotyczący tej budowli ...., ale widzę że tak jak wielu innych traktujesz budowle jako przerywnik do innych wyzwań, a szkoda.
Powodzenia :)
Ostatnio zmieniony czw sty 31 2013, 21:32 przez chochlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

chochliku- tak sobie myślę i nie mam zielonego pojęcia o co Ci chodzi z tą wiarą? Bo jeśli chodzi o wieże to, jest to poprawnie napisane.

Co do waloryzacji, jakoś tak nie lubię malować i paćkać, bo i nie mam zdolności- taka raczej finezja drwala. A ta posypka imitująca bluszcz i trawę to już szczyt moich możliwości, swoisty plastyczny onanizm z mojej strony. Lubię czystość w modelach kartonowych i cenię czystość wykonania i choć nie ukrywam, że zazdroszczę innym kolegom modelarzom ich zdolności krycia farbą rzeczy przed chwilą misternie uformowanych, ja pozostanę "gołym" pudełkowcem (na razie oczywiście- bo ostatnimi czasy bardzo się zauroczyłem materiałem modelarskim jakim jest poliestyren a zwłaszcza jego wykorzystaniem np.: tutaj.

Jakbyś spojrzał tutaj bądź tutaj zobaczyłbyś, że nie jesteś sam.

Owszem jest to wstęp do czołgów i okrętów, bo jak już wspominałem jakoś mi nie szło ostatnio klejenie. Wspomniałem post wyżej, że tym razem biorę na tapetę bardziej ambitny projekty. Jest to Neogotycki kościół z XIII/XIX wieku w Szczecin Dąbiu wyd. Modelik nr 11/02 więc na pewno za jakiś dłuższy czas dział ten zostanie (miejmy nadzieję, bo to mój najbardziej ambitny model ostatnimi czasy) wzbogacony o kolejną galerię modelu architektonicznego.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ