[G]Neuschwanstein wg Schreiber-Bogen z ubiegłego wieku*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

[G]Neuschwanstein wg Schreiber-Bogen z ubiegłego wieku*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Witam wszystkich
Już dawno chciałem sobie zbudować model tego wspaniałego zamku. Ten który skleciłem z Canona nie oddaje jego wspaniałości.
Plany którymi dysponuję są bardzo stare (ponad 40 lat) mają wiele wad i nie dokładności, ale modelarze nie boją się takich wyzwań.
Przeprojektowałem i wydrukowałem na nowo bramę główną ( brakowało jednej kondygnacji), dorobiłem przypory ścian głównego budynku (na końcu), oraz przerobiłem głowice wszystkich wież dokonując ich waloryzacji.
Przerobiłem też wejście do bramy głównej uplastyczniając to co było tylko malowane.
Zwaloryzowałem też schody na dziedzińcach i powycinałem otwory okienne balkonów.
Zabrakło mi już chęci na wycinanie wszystkich okien i zostawiłem je w formie "pudełkowej" czyli malowane.
Na jednym ze zdjęć widać sposób w jaki usztywniłem połacie dachowe, model ma spore rozmiary 54cmx20x32wys. okładka wydawnictwa określa model jako trudny, ale próbować każdy może :)
Zamiast się tak trudzić lepiej kupić nowe opracowanie tego wydawnictwa, wykonane przez naszego rodaka, jest dokładniejsze i ładniejsze.
Ponieważ jednak ten nowy model jest już w sieci (Konradus) więc postanowiłem zrobić coś innego, ale równie imponującego.

Obrazek
Obrazek usunięta brama, dla porównania
Obrazek
Obrazek
Obrazek usztywnienie połaci dachowych

Pozdrawiam fanów kartonu
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Bardzo ładny model przepięknego zamku.

Robi duże wrażenie. Gratuluję.

Gdybyś chciał wykonać wszystkie okna w 3d, to myślę że trzeba by te otwory okienne uwzględnić w szkielecie, o ile model takowy posiada.
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Dzięki za zainteresowanie tematem. Można go było zrobić w 3D, ale to opinia żony mnie powstrzymała. Kiedy pokazałem jej pierwszy budynek w modelu i powiedziałem że nie mam ochoty na wycinanie okien, stwierdziła, że nie zwróciła na to uwagi dopóki jej o tym nie powiedziałem, model i tak zapowiada się na imponujący.

tu filmik modelu http://youtu.be/PGMe37CnKHs
Pozdrawiam
Pozdrawiam kartoniarzy.
ODPOWIEDZ