[Relacja/Galeria] Chanonceau- zamek na rzece Cher 1:250*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

[Relacja/Galeria] Chanonceau- zamek na rzece Cher 1:250*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Witam wszystkich
Miałem już przestać produkować te swoje wypociny, ale "ciągnie wilka do lasu" i chociaż ręce i oko trochę zawodzi, ale co tam, kleję dalej.
Na tapecie tym razem zamek mostowy na rzece Cher, zaliczany do zamków z doliny Loary. Zobaczyłem na YouTube czyjąś relację ze zwiedzania tego pałacu i tak mnie zachwycił, że postanowiłem sklecić go z kartonu.
tu jest jego historia http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_Chenonceau
Wydawnictwo francuskie które znalazłem specjalizuje się w takich budowlach.

Jak zwykle postanowiłem utrudnić sobie pracę i poddać go lekkiej waloryzacji przez zaakcentowanie otworów okiennych i drzwiowych.
Wszystkie elementy pomalowałem przed obróbką jak zwykle rozrzedzonym lakierem nitro i nakleiłem na tekturę 0.5 mm . Do klejenia używałem kleju Hermol i BCG.
Otwory okienne podkleiłem wydrukowaną na zwykłym papierze do drukarek elewacją z oknami
W opracowaniu brak jest zupełnie jakichkolwiek usztywnień czy żeber, więc to trzeba wykonywać we własnym zakresie, autorzy zakładają sklejanie swoich modeli bez takich udogodnień, należy to wtedy zaczynać od dachu i do niego podwieszać resztę elementów.
Najlepsze jest wykonanie powierzchni rzeki na której stoi zamek, ja pomalowałem karton na kolor rzeczny(przynajmniej tak mi się zdaje) i nakleiłem na niego przy pomocy lakieru nitro, pognieciony celofan.
Jak widać moja rzeka spodobała się mieszkańcom i postanowili popływać w łódkach :)
Drzewka i zieleń jest wykonana tanią metodą, którą z powodzeniem stosowałem na innych makietach.
Cieszę się jeśli komuś ten modelik się spodoba i smutno mi będzie jeśli nikomu, ale "fois que vous vivez" jak mówią francuzi
:D
ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D
Ostatnio zmieniony ndz sty 13 2013, 11:14 przez chochlik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam kartoniarzy.
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Bardzo ładny. Lepszy od tego ze zdjęcia z okładki.
Awatar użytkownika
Haziaj
Posty: 107
Rejestracja: pt lis 26 2010, 14:26
Lokalizacja: Kętrzyn (Mazury)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Haziaj »

Piękny pałac. Rzeka prezentuje się wyśmienicie. Drzewka wyglądają jak pomalowane szyszki ;-)

Wiesz może gdzie można w internecie kupić modele tego wydawnictwa ?
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Kupno modelu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Na forum konradusa czytałem post jakiegoś kolekcjonera-handlarza który chwalił się że ma dużą kolekcję planów z różnych wydawnictw zagranicznych.

Obecnie wydawnictwo GPM sprzedaje plany tego wydawnictwa, jak i wielu innych

a tu adres tego wydawnictwa http://www.instantdurable.com/ACCUEIL/a ... s_menu.htm
Pozdrawiam kartoniarzy.
ODPOWIEDZ