Jaka farba "uda", że to kamień np. granit?*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Ewa535
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 21 2010, 18:14

Jaka farba "uda", że to kamień np. granit?*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ewa535 »

Witam serdecznie, jestem tu pierwszy raz . Nie zajmuję sie modelarstwem ani rzeźbą. Ot wymysliłam sobie, że wykonam ze styropianu latarnię japońską do ogrodu. Mam już projekt , styropian, klej do niego ale nie wiem jak dobrać kolor "granitu"? FAktura styropianu fajnie udaje kamień ale farby nadające się do styropianu nie są tanie i nie bardzo chcę experymentować i ryzykować ...BArdzo proszę o pomoc jeśli Ktoś z Was ma jakiś patent jak dobrać te kolory? Chyba ,że z granitem będzie ciężko to jakikolwiek inny kamień.

Są takie rzeżby w kwiaciarniacH (anioły , ptaki) i są tak pomalowane, że wyglądają na stary cement czy beton to też mi się podoba ale nie wiem czym to pomalowali?
Z góry dziękuję za pomoc :)
ewa
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Witaj!
Wykładam sobie teraz płytki i tak myślę ,że jak zastyga klej do kafelek to robi się taki betonowy,można też spróbować z klejem do styropianu albo jakimś tynkiem zwykłym lub strukturalnym.Rozejrzyj się w marketach budowlanych tam jest od groma różnych ciekawych materiałów do wykorzystania.
roqford
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 01 2006, 12:54
Lokalizacja: Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: roqford »

Witam! Spróbuj przejrzeć katalogi firmy Motip, zdaje się że u nich widziałem coś takiego, określali to chyba jako farby strukturalne
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Farby mogą "zeżreć"styropian i dlatego najpierw trzeba by było zabezpieczyć go warstwą czegoś o czym pisałem wcześniej-tak mi się wydaję :idea:
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

W empikach czasami jest taki dział z koralikami i farbkami. Widziałem farbę imitującą grafit albo inny kamień. Nie była tania bo chyba ze 20 PLN za butelkę o pojemności około 50ml.(Nie pamiętam dokładnie). Sama farba to raczej był akryl więc styropianu nie powinna 'zeżreć'.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

Ja bym probował z szarą akrylową farbą, a potem jaśniejszym kolorem zrobił przetarcia tzw suchym pędzlem...
Crawling rulez
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3180
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 96

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Wydaje mi się, że granit to taki jasnoszary kamień, w którym jest od groma ciemniejszych plamek albo na odwrót ( Jutro udam się na ulicę wyłożoną w latach 20 ubiegłego wieku a może i wcześniej [zadziwiający jest brak dziur w tej nawierzchni] kostką granitową to sobie przypomnę :D ) i właśnie farba, którą w jakimś empiku widziałem była taką zawiesiną punkcików jaśniejszych czy ciemniejszych.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Ewa535
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 21 2010, 18:14

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ewa535 »

Dziekuję Wam Wszystkim za pomoc :D
Znalazłam typową substancję do pokrywania rzeżb ze styropianu : to styroton. Jest jednak dosyć drogi :(
Słyszałam , że styropian można obłożyć/pomalować Atlasem Plus. Tak robią akwaryści szykując sobie tylną "kamienną" ścianę do akwarium.
Macie jakieś doświadczenia z Atlasem Plus do takich powłok?
ODPOWIEDZ