Domek pod strzechą- imitacja słomy*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

matp7 .

Zxcvbnm1971 zacytował twoją wypowiedź . Cytaty obejmują również zdjęcia . O jakiej to zgodzie na cytowanie spominasz ? Jakieś nowe , rewolucyjne zasady działania Forum ?

Wracając do tematu :

GreyDot słusznie wskazuje na włosie pędzla malarskiego , najlepiej aby był w tym największym rozmiarze czyli tzw "ławkowiec" . Wystarczy na sporą stodołę .Dla chałupy w skali 1:75 jak najbardziej się nada . Trzeba jednak dokładnie wybierać obiekt zakupu bo bywają egzemplarze o bardzo "pomieszanej" kolorystyce . Jeśli wybierze się pędzel z jasnym włosiem to powstanie chałupa z nowiutką strzechą . Jeśli jest to pojedynczy egzemplarz na dioramie to jest O.K. .
Spotykałem jednak dioramy wykonane w koncepcji " chałupy w całej wsi w ruinie ale za to wszystkie strzechy nówki " , " pół chałupy strawione ogniem a strzecha nówka " itd. itp.

Na strzechy w tej skali lub większej doskonale nadają się ludzkie włosy . W zależności od tego jakiego docelowego koloru słomy będziemy poszukiwać należy się rozglądnąć odpowiednio za blondynkami , szatynkami lub brunetkami . Oczywiście z prostymi włosami . Można bazować na "własnym materiale". Dostarczycielką słomy do chatki Baby Jagi którą robiłem w prezencie dla koleżanki żony była ta właśnie jej koleżanka . Chcesz mieć prezent ... dawaj skalp !
Po trzech miesiącach słomy było pod dostatkiem i za darmo .

Strzechę kleiłem z wykorzystaniem przeźroczystej taśmy obustronnie klejącej . Połowa długości włosa do taśmy reszta swobodnie . Po przyklejeniu włosia z obu stron taśmy przycinałem całość do odpowiedniej szerokości skalpelem i kładłem rzędami od dołu aż do zwieńczenia .

Bale chatki powstawały z listewek balsy . Bardzo wdzięczny materiał do obróbki . Można w nim w prosty sposób zaznaczać pęknięcia , słoje i różne inne takie ...

Kurzą stopkę wystrugałem również z balsy ... wzorując sie na oryginalnym fragmencie oryginalnego kurczaka w skali 1:1 . Szyby były z celuloidu opakowania rowerowego "prędkościomierza" m-ki VDO . Baby Jagi nie było . Zamknęła sie jędza w środku !

Pozdrowienia Wujkowe .
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Ogladalem kiedys program o budowie makiet kolejowych i autor zaklinal sie ze najlepszy material na strzechy to wlokna konopii uzywane przez hydraulikow do uszczelniania rur (nawija sie to-to na gwint).

Sam nie testowalem.
ODPOWIEDZ