[Galeria] Modele budynków w architekturze*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GreyDot
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 15 2008, 10:46
Lokalizacja: Kraków

[Galeria] Modele budynków w architekturze*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GreyDot »

To mój pierwszy post na tym forum - więc witam wszystkich :)

Przeglądając różne fora modelarskie postanowiłem zakotwiczyć tutaj ponieważ tematyka i technologie wydają się być najbliższe temu, czym się zajmuję.

Zawodowo buduję modele i makiety budynków, osiedli mieszkaniowych i obiektów użyteczności publicznej. Oczywiście przy tak szerokim spektrum tematyki również technologia jest bardzo różna. Podstawą są tworzywa sztuczne ale także karton oraz drewno.

Oto kilka przykładów prac:

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Teraz jak juz się pochwaliłem;-) liczę że moja wiedza i doświadczenie forumowiczów przyda się obu stronom :) bo czasem człowiek staje i zastanawia się jak coś wykonać, a głowa pusta ;-)

Z własnej strony mogę niektórym chętnym odpowiedzieć na pytania związane np z AUTOCAD'em bo i takie wątki tutaj znalazłem :)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Witaj GreyDot !

Piękny początek oraz przywitanie . A jaka WIZYTÓWKA !
Aż miło , bo to rzadko spotykane . Z całą pewnością to CO i JAK robisz wywoła spore zainteresowanie . Życzę powodzenia i jeszcze raz witam .

Wujek ... :papa:
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Witaj na Forum :usmiech:
Przede wszystkim gratuluję pracy - żona nie gdera przy budowie modelu :lol:
To chyba fajne i inspirujące zajęcie, choć sądziłem że komputerowe wizualizacje wypierają zamówienia na prawdziwe makiety architektoniczne. Ale może koszt wykonania nie jest aż tak powalający przy inwestycjach liczonych w milionach a i prestiżowo pewnie lepiej jest zademonstrować ładną makietę niż obraz z laptopa.

Kilka wścibskich pytań :cool: :
Czy do realizacji takich projektów jest jakiś specjalny rynek zaopatrzeniowy (drzewka, okna, paski, listwy PCV itp), czy korzystasz z ogólnie dostępnych materiałów? Pracujesz w jakimś zespole, firmie zajmującej się takimi zleceniami, czy samodzielnie?
Jak wygląda (w skrócie) proces realizacji, budujesz to tylko na podstawie planów czy korzystasz też np. z wizualizacji komputerowej (albo sam robisz i makietę i wizualizację).
Oczywiście :razz: zapytam też o orientacyjną cenę takiej makiety, np. ile kosztuje zamawiającego model czteropiętrowej kamienicy a ile makieta centrum handlowego?

Twoje umiejętności na pewno przydadzą się na Forum - modele, które pokazałeś wyglądają bardzo ładnie :spoko:
A tak poza pracą: czy budujesz też modele? Jeśli tak, to jakie?
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
GreyDot
Posty: 17
Rejestracja: pn wrz 15 2008, 10:46
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GreyDot »

Co do materiałów to stosuję zarówno gotowce (głównie firm "kolejkowych") jak i wytwarzane własnoręcznie - dotyczy to głowie małej architektury typu ławki, latarnie itp.

Budowa odbywa się jak najbardziej na podstawie dokumentacji projektowej chociaż hobbystycznie przymierzam się do budowy paru modeli "ze zdjęcia".
Jakkolwiek podejrzewam ze i tak najpierw sam stworze przynajmniej na ich podstawie uproszczona dokumentacje cyfrową.

Teraz już nie mam na to czasu ale budowałem troche samolotów za czasów dzieciństwa, potem okrętów i czołgów teraz w ramach odpoczynku od budowania modeli budynków buduję modele budynków :D
Żona bawi się trochę szkutnictwem i pomaga w firmie więc zdecydowanie nie gdera :D
ODPOWIEDZ