[Galeria] Kierunek Sycylia - diorama w skali 1/72*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

[Galeria] Kierunek Sycylia - diorama w skali 1/72*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

Ostatnio poczyniłem tak zwany zakup impulsowy. Miała to być jakaś siedemdwójka. Staneło na Pumie z Rodena i już byłby mój, gdyby nie to że zerknąłem na półeczke z Dragonami. I stało się. Wszedłem w posiadanie tzw. pionierpanzer wagon-u czyli SdKfz 251/7 ausf D w wersji z działkiem p.panc 28mm. Skleiłem go na zwolnieniu lekarskim, gdyż dopadł mnie jakiś wirus (1/72 :)). W jakieś 45 godzin. Potem pomyślałem że taki samotny pojaździk wśród trzypiątek zginie na półce, i wyklarował się pomysł dioramki. A skoro dioramka to figurki. Te z Airfixa mnie szczerze przeraziły a poza tym miały bezsensowne pozy i szukajac natknąłem się na Jadarze na figury Preisera. O niebo lepsze - po prostu szok. Oddzielne wypraski z bagnetami , manierkami etc. Miał temu wszystkiemu towarzyszyć Opel Blitz z Italeri ale po otwarciu opakowania stwierdziłem że moge z niego użyć co najwyżej kół, bo reszta syf. Miałem dylemat co by tu dostawić aż obejrzałem Nashorna z Revella. Zaskoczył mnie totalnie - ogniwkowe gąski, dobrze zdetalizowana armata z osprzętem - chyba jeszcze coś od nich kupię... A dalej to już sami zobaczcie.....

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Tak to mniej więcej wygląda. Zamiarem moim było aby jakościowo ( stopniem detalizacji ) nie odbiegała ta dioramka zbytnio od tych w 1/35. Czy się udało - tak w 40 %...

i lista składników:
figurki Presier
Nashorn - Revell ( zaskakująco dobry)
SdKfz 251/7 - Dragon
skały - kamienie "pożyczone" z torowiska tramwajowego i przemalowane

Miłego oglądania. Jacek

A to tak w klimacie:
Obrazek
Crawling rulez
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Komentowanie takiego czegoś to chyba już profanacja, ale nijak nie mogłem się powstrzymać.

Twoja praca będzie dla mnie natchnieniem :D , szczególnie podoba mi się roślinność - te kępki trawy są po prostu rewelacyjne. Możesz zdradzić rąbka tajemnicy, w jaki sposób powstały?
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

Jasne - trawa ogólnie powstała z trawki elektrostatycznej Fallera do kolejek. Taka posypka z mielonych włókienek poliestrowych w kolorze zielonym. Zbyt zielonym więc trzeba ją przemalowywać. I przy kupnie trzeba zwrócić uwagę na długość tego włosia - żeby nie zrobić sawanny.
A kępki trawy to koszyczki nasienne z jakiegoś chwaścika, który zgarnąłem poszukując materiałów do budowy drzewek. Taki smukły wysoki - nie znam nazwy. Tylko trzeba je utrwalić kroplą wikolu lub supergluta bo po wyschnieciu nasionka chcą wędrować w świat...
Crawling rulez
ODPOWIEDZ