Okręt w żarówce

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Wojtek-żeglarz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 30 2016, 19:00
x 2

Okręt w żarówce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wojtek-żeglarz »

W odpowiedzi na sugestie chcę pokazać proces wpychania w szkło. Pominę śmieci i zajmę się istotnymi sprawami. Najważniejszą rzeczą jest zdobycie szklanego pojemnika. Dostałem żarówkę, której średnica bańki wynosi 87 mm zatem mogę wsadzić okręt o długości kadłuba 80 mm. Po wydłubaniu z żarówy zbędnych elementów, otrzymałem pojemnik;
Obrazek
Następnie sposobem dowolnym wykonałem kadłub i pomalowałem tak, jak podpowiedziała mi moja wizja tego okrętu;
Obrazek
Nie istnieje żadna dokumentacja techniczna tego okrętu, muszę zatem zrobić własną wersję historii.
Obrazek
Wiadomo tylko, że okręt miał smoka jako galion, bo nawet nazwa nie jest znana. Uzbroiłem mojego SMOKA w kilka dział choć oryginał nigdy chyba dział nie miał zamontowanych mimo, że zostały zakupione. Kształty i kolory mojego wyobrażenia skomponowałem na podstawie dedukcji. Budowniczym był wenecjanin zatem chyba jakieś wpływy szkutnictwa śródziemnomorskiego XVI wieku. Zrobiłem też maszty z bocianimi gniazdami.
Obrazek
I to byłoby na tyle. Z jedwabnego batystu wyciągnę pojedyncze nitki i nasączę je wodnym lakierem bezbarwny. Z nitek zrobię wyblinki. I tyle.
Pozdrawiam i do zobaczenia
Wojtek
Wojtek-żeglarz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 30 2016, 19:00
x 2

Re: Okręt w żarówce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wojtek-żeglarz »

Kod: Zaznacz cały

[[URL=http://wstaw.org/w/4Hpx/][IMG]http://wstaw.org/m/2017/11/07/DSCF2466_JPG_300x300_q85.jpg[/IMG][/URL]/code]Tak to wygląda po wklejeniu nitek i obudowaniu szkłem.
Wojtek-żeglarz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 30 2016, 19:00
x 2

Re: Okręt w żarówce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wojtek-żeglarz »

Obrazek Zupełnie zapomniałem jak to się robi. Leżałem skrępowany przez tak długi czas, że nawet szare mi pozanikały. Przepraszam
Wojtek-żeglarz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 30 2016, 19:00
x 2

Re: Okręt w żarówce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wojtek-żeglarz »

Robiłem przymiarki do pokazania całego cyklu produkcyjnego. Niestety - brak mi systematyczności i samozaparcia. Dlatego pozwolę sobie tylko na pokazanie gotowca;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przepraszam za zawód
Pozdrawiam wszystkich i radosnego Nowego Roku życzę
Wojtek
ODPOWIEDZ