The War and Peace Show 2005

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Podaj jakis telefon na ten zlom, na ktorym stoja te T-34.
Żuk
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22 2005, 22:56
Lokalizacja: z Wrocławia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Żuk »

nieee :D
nie zrozumieliście mnie
czytałem to w dodatku do bodajże Newsweeka.
że można kupić
ale niestety nie wiem gdzie :(
było tam o gościach, którzy kupili i zbijają kasę na turystach pragnących pojeździć na czołgu.
...
TKS RPM 1:35 kleimy
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

No wlasnie... Czytaj dalej tego Newsweeka, a na pewno dowiesz sie tez innych ciekawych rzeczy. Na przyklad, ze Elvis zyje, tyle ze na innej planecie.
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

W naszym kraju handlem czolgami zajmuje sie AMW, po spelneniu odpowiednich wymogów mozna sobie sprawić np. T-72 M1, za granice tez sprzedają.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Jestes tego pewien? Czy to tez informacja rodem z "wprost" czy innego "tele-tygodnia'? :lol:
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Zasady sprzedaży, a tutaj oferta. Nigdy od nich nic takiego nie kupowałem, ale na stacji benzynowej koło mojego miast stoją 2 skoty a troche dalej jeszcze mig-21, wszystko od AMW więc chyba da sie jednak cos tam od wojskowych kupić :)
O cenach czytalem kiedys w NTW albo ŻP i faktycznie, do huty to idzie po cenie złomu, ale dla prywatnego odbiorcy cena jest o jakies 10% wyższa.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Ja akurat rozmawialem z 'obrotem specjalnym' w AMW jakis rok temu i T-72 nie sprzedawali i nie mieli zamiaru przez blizej nieokreslony czas.
No ale zawsze moze sie okazac, ze zmienili zdanie...
A co do cen, no coz, nie jestem na bierzaco z cenami na zlomowiskach, natomiast wiem za ile sprzedaja ledwo zywe T-55 i moge powiedziec, ze 'okazja' to to na pewno nie jest.
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Przyjmując cene 250 zł za tone to za T-72 wyjdzie ok 10 tys złotówek. A to w jakim on będzie stanie to zależy od aukcji, może się trafić złom a moze i jakis lepszy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Jak juz pisalem T-72 nie sprzedaja obojetne czy na aukcji czy nie aukcji. A cena za T-55 jest w takim razie kilkukrotnie wyzsza od ceny zlomu, wiec spodziewam sie, ze za T-72 beda winszowac sobie jeszcze lepiej.
Dla tego wlasnie T-55 stoja i nikt sie nimi nie inetresuje. Aukcja byla i sie skonczyla a czolgi dalej czekaja na zmilowanie. Moze jakis samozwanczy wodz jakiegos plemienia afrykanskiego kupi kilka sztuk zeby je moc z gorki spychac wprost na wojownikow wroga, ktorzy sa dopiero na etapie dzid i kamieni. No o ile nasz wielki brat nam zezwoli na taka transakcje.
Nie po raz pierwszy ktos w 'kierownictwie' AMW (zbieznosc nazw z zyjacymi osobami jest jak najbardziej przypadkowa) sie troche rozminal z realiami. Wszystkie T-72 i 55, o ktorych wiem, ze sa w prywatnych rekach pochadza z Czech lub Slowacji. Tylko nie moge wykumac kto sie u nich zajmuje obrotem bylym uzbrojeniem. Oczywiscie za wszelkie donosy w tej sprawie bede niezmiernie wdzieczny.
Żuk
Posty: 30
Rejestracja: pn sie 22 2005, 22:56
Lokalizacja: z Wrocławia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Żuk »

czy ja piszę że w Newsweeku podają namiary na T-34?
Czytaj uważnie, to zrozumiesz, że mówił facet że czołg kupił za 30 000zł, ale remont i tak więcej kosztował. Te 30 tys. to cena samego złomu! Co ty myślisz, że na złomie wiedzą jak się czołgi naprawia?!
...
TKS RPM 1:35 kleimy
ODPOWIEDZ