Malowanie akrylami

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Ja też będę wdzięczny. Poza tym w dzisiejszych czasach coraz mniej czyta się na papierze, a coraz więcej na ekranie... Warto więc postarać się trochę, żeby nie przyczyniać się do wtórnej analfabetyzacji społeczeństwa...
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

Galwani pisze:pozdrawiam i wróćmy do meritum sprawy a nie mojej gramatyki ;)
Właśnie zabrałem się za mój trzeci model kartonowy w życiu (wcześniej plastiki, które maluje się akrylowymi świetnie) i ku mojemu zaskoczeniu jest dobrze. Jedna cieniutka warstwa (szybko wtarta) po wyschnieciu druga normalna i jest slicznie.
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

wg mnie akryle mają tylko jedną wadę, odczuwalną np. przy malowaniu figurek: za szybko schną, więc trudno jest uzyskać nimi np. cieniowanie twarzy. ale poza tym - są super.

no, i w przypadku nieposiadania osobnego pomieszczenia na warsztat - brak smrodku też jest nie do przecenienia :D
zapraszam na Forum Historyczne
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

brak smrodu najbardziej sobie cenię w akrylach :)) często kleję modele dopiero ok 22 tak mniej więcej do 2 w nocy... w przypadku olejnych i rozpuszczalników rano łepek boli że az tylko ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Taa, a ja właśnie ten smrodek LUBIĘ!
Panowie, nie wydaje się wam, że trochę MNIEMANOLOGIĘ z tymi farbami uprawiamy. I akryle, i emulsje, i olejne mają swoje wady i zalety. Kto co lubi...

Poozzdrrawiaaamm
Maciej
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

tyz prowda...
ja rzeczony smrodek też lubię... moja żona mniej niestety...

ale kilka technicznych uwag padło mocno ciekawych. przy okazji: jak rozcieńczacie farbę (akryl) do malowania aerografem? (chodzi mi o proporcje)
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
haryxxx
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 07 2004, 9:53
Lokalizacja: Katowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: haryxxx »

Pomalowałem wczoraj podkładem rozcieńczony 'sand africa',i nałożyłem I warstwę ww. koloru.Odczucia mam pozytywne,ale odniosłem wrażenie że przy malowaniu akrylami trzeba włożyć więcej pracy.Olejna od razu kryje , a akrylami trzeba sie namęczyć.No cóż-coś za coś.Ale długa droga przedemną-7 TP to "mój pierwszy raz".W kolejce czeka Pantera Italeri No 270 1/35.Pzdrw.

PS.:
Jakie macie doświadczenie w klejeniu gąsienic ogniwkowych..??
Michał_26
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

HEy a akryle nadają się do aerografu?? Mnie chciano dać akryle po 15 zł za tubke - podobna profesjonalne były hmmmmm a u was ile kosztuja ta pectra??
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Tony, akryle do aerografu są sprzedawane w słoiczkach, puszkach, ewentualnie w woreczkach do podpięcia do aerografu. W tubkach są raczej farby artystyczne, które w modelach mają inne zastosowanie, niż malowanie barw podstawowych. Pactra kosztuje około 4,50 za słoiczek.

gulus
Obrazek
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

więc w modelarstwie te drogie po 15 zł jakie mają zastosowanie?? Pactry trzeba wodą rzcieńczać i czy można je mieszać ??
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
ODPOWIEDZ