BWP-2 w WP

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Robert Duszczyk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Duszczyk »

Drogi Okonku, jeśli już masz plany do "2" a jeszcze nie zacząłeś jej, to proponuję ci zrobić coś takiego co się nazywa " iksja". To jest wóz dowodzenia na podwoziu jedynki. Jeśli chcesz bliższych informacji, to daj znać na forum. Mogę pomóc.( widziałem kilka takich) :-), gdzie... nie powiem :-)
Robert Duszczyk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Duszczyk »

Jeżeli chodzi o malowanie polskich wozów bojowych to uprawia się tzw. "wolną amerykankę" (widywałem nawet z elementami różowymi lub coś w tym rodzaju). Ogólnie do lat 90 był jeden schemat na wszystkie bwp:jednolity kolor, numer takt. ma boku( nie na błotniku lecz wyżej mniej więcej od wysokości końca osłony koła napędowego). znak wojsk ląd. na wieży. Potem "trepy" przemalowywały wozy(często za własną kasę-kryzys w budżecie MON :-) ) w plamy, numery zostawały na miejscu. Na wieży, gdzieś na wysokości jażma PKT maluje się E lub K w zależności od tego, czy wóz jest w eksploatacji, czy na konserwacji.
Malowanie zależy takżę od tego gdzie wóz był w remoncie. Numery taktyczne pozostają na miejscu. Wozy róznią się odcieniami barw. Tonacja jest "zgniła" lub "czysta" mowa oczywiście o zieleni i brązach:-). Ważny szcaegół to w wersji " czystej" także koła są w plamy. No i żecz najważniejsza oznaczenia przynależności do jednostki. Te, które widziałem miały je wymalowane na wieży i bokach. nie ma schmatów jak w armiach zachodnich. Jeśli chcesz bliższe dane, to daj znać.
Robert Duszczyk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Duszczyk »

rzecz !!!!!!!!!!! chyba już spasuję z tym winkiem od sąsiada, hi.hi,hi.
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Robert ale ten BWP 2 był chyba cały oliwkowo-zielony bo to lata 80-te czyli jeszcze z przed "reformy" malowania. A numer podobno tak jak na BWP 1.

pozdrawiam :D
Robert Duszczyk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Duszczyk »

Sprawa oliwkowej zieleni wygląda różnie. Bo tu też są odcienie. Jednakże większość "bewupków" miała odcień normalny(w odcieniach ciemniejszych, coś w rodzaju kolorów czerwonoarmijnych). Co do tych powracających z remontów, to jest tendencja do zamlowywania numerów taktycznych ( w armiach NATO wozy nie mają numerów taktycznych, ale znaki taktyczne malowane najczęściej z tyłu na drzwiach desantu). Mowa cały czas o jedynkach.Co do dwójek to masz Fidelu rację. Można śmiało malować wg. schematu "komunistycznego". Współczesnych nie ma. Ach, jeszcze jedno. Widziałem dwójkę w muzeum w Niemczech w malowaniu DDR. Kolor "radziecki" numer takt. na środku burty (nie pamiętam ilości cyfr), na wieży flaga DDR w kształcie rombu( centralnie; widok z boku:-) ). Trochę odbiegłem od tematu "dwójek" na rzecz "jedynek", ale może komuś to coś da. Co do nazw kolorów, to porostu nie znam ich numerów,więc określam tak aby było mniej więcej wiadomo. Pozdrawiam.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Robert Duszczyk pisze:Drogi Okonku, jeśli już masz plany do "2" a jeszcze nie zacząłeś jej, to proponuję ci zrobić coś takiego co się nazywa " iksja". To jest wóz dowodzenia na podwoziu jedynki. Jeśli chcesz bliższych informacji, to daj znać na forum. Mogę pomóc.( widziałem kilka takich) :-), gdzie... nie powiem :-)
Jasne Robert. Jeszcze nie jestem tak daleko. Jesli wiec cos masz i mozesz pomoc to czekam ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Robert Duszczyk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Duszczyk »

Szukałem wczoraj pól nocy w necie. Nie ma planow tego ustrojstwa. Więc narysuję coś. Oczywiście z zewnątrz( wnętrze-super tajne/poufne, a ja mam psa na wykarmieniu). Ogólna idea jest taka: maszt antenowy w miejscu lufy, kilka gniazd na anteny UKF. Nazwa tego to BWP1DSz. Jest jeszcze BWP1D. Różnica tylko wewnątrz. Ma zamontowaną radiostację w lewym desancie. Jak zrobię rysuni to dam znać. Mam nadzieję, że nie potwa to długo. Pozdrawiam.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Robert ale z tego co piszesz to caly czas chodzi o 1-ke :-? Jedynke juz mam jako podstawowa wersje. Teraz chcialem wlasnie ze wzgledu na temat wyjasnic sprawe tych 2-ek. Slyszalem , ze nie trafily na Ukraine tylko do jakiegos panstwa afrykanskiego. Ponoc odrzucono je ze wzgledu na uzbrojenie . Co prawda mamy takie dzialka w Marynarce Wojennej ale podobno na inna amunicje . Jak pisalem mialo zostac pare sztuk w kraju ze wzgledu na stan techniczny :roll:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Obrazek

gulus
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

No Gulus to jest chyba to należy się duże :piwo:
/Ten orzeł jest w okręgu prawda :?: /

Paweł pozdrawia
ODPOWIEDZ