ORP Błyskawica - Pytania

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

ORP Błyskawica - Pytania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

Wiem że jest już parę takich tematów,ale postanowiłem założyć ten bo mam dużo pytań. Niedawno, zainspirowany waszymi wyczynami w dziedzinie szkutnictwa, postanowiłem też zrobić jakiś okręt. Los chciał aby była to nasza piękna "Błyskawica". Postanowiłem zbudować ten niszczyciel ponieważ mam już dwie książki na ten temat (1. Miniatury Morskie "Nieszczyciele "Grom" i "Błyskawica"";2. "ORP Błyskawica" autor: Władysław Szczerkowski), a trzecia już do mnie leci :) (TBiU nr. 6 ??).Poza tym Błyskawica stoi w Gdyni , a jak każdy wie Gdynia jest blisko Gdańska :P . Zamówiłem już ten model z MM 7-8/97. A teraz pytania:
1.Czy model jest dobrze opracowany??
2.Co ew. musialbym zmienić / dorobić ??

Chciałbym także zaznaczyć że mam ograniczony budżet jeśli chodzi o wszystkie monografie i plany modelarskie. Mam na kompie plany przesłane mi przez TomkaPk (Wielkie dzieki :) ). Jeśli ktoś miałby jakieś materiały na temat tego okrętu to byłbym dłużnikiem gdyby mie je przesłał.

Pozdrawiam
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Sama bryła okrętu nie jest zła a model jest sklejany, jedyne co proponował bym zmieniać to dodać nowe szczegóły których w wycinance nie ma. Takie elementy jak działka, wyżutnie torped, wyposażenie mostka i inne drobiazgi można by albo zrobić od nowa na podstawie planów, albo dodać pare elementów do tych które są.

Pozdrawiam
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

Ok dzięki. A może ktoś wie czego dokładnie tam nie ma ?? Czy ten 6 nr. TBiU to są jakieś plany ?? Mam coś na kompie i mógłbym dorabiać ale nie wiem dokładnie co ?? :oops:
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Skończ, Mrugal, najpierw coś, dorabiać zawsze zdążysz się nauczyć.

gulus
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

Czyli mam nic nie dorabiać i nie przerabiać ?? Wolałbym chociaż jedną rzecz dorobić żebym mógł się pochwalić :P.
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

To proponuje do idei dorobić model, wtedy bedziesz sie mógł pochwalić :-?
Obrazek
My name is Button, James Button...
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Zaczniesz kleić model i porównywać to co wychodzi z tym co masz w dokumentacji to sam bedziesz wiedział co trzeba zrobić lepiej.

Pozdrawiam
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

Tak sobie myślę czy model WAK'U (http://wak.nd.e-wro.pl/modele.html) jest dużo lepszy i czy warto wydać na niego te 27zł :) wiecej. Moze ktoś porównywał obie wycinanki i powie mi cos na ten temat.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Mrugal, tak szczerze mówiąc. Pokaż jakieś 3-4 skończone przez Ciebie modele kartonowe. Może jesteś geniuszem modelarskim i zrobisz od razy model kartonowy czysto, dokładnie, porobisz dodatkowe elementy z drutu, paieru, plastiku, wszystko pobrudzisz tak, że będzie to wyglądało jak oryginał, ale ja w to nie wierzę, może dla tego, że próbowałem w swoim życiu i plastiku i kartonu.

gulus
Mrugal
Posty: 80
Rejestracja: sob lip 02 2005, 21:07

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mrugal »

Oczywiście że jestem geniuszem :) Nie no żartuje oczywiście ,ale czy ktoś mówił że chce go robić teraz , od razu ,bez żadnej wprawki ?? Chyba nie. :) Mam już upatrzone kilka modeli które zrobie przed "Błyskotką", ale wole mieć już materiały i wogóle bo uwielbiam ten okręt i chciałbym go zrobic super.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ