ORP-Orzel

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

ORP-Orzel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Ponad cztery miesiace temu wpadl mi w rece model chinskiej firmy Trumpeter okretu podwodnego typu KILO .Od razu pomyslalem sobie - mamy przeciez cos takiego w naszej MW i to mial byc moj model.Setki razy przegladalem strony internetowe w poszukiwaniu materialow , pisalem nawet do Rzecznika prasowego MW i zdobylem informacje co do malowania .Pozniej okolo tygodnia pracy i gotowy ale ...no wlasnie , brakuje mi jeszcze wiatrochronu na kiosku.Jest on podnoszony i w takiej pozycji chcialbym go wykonac.Na dostepnych mi zdieciach niestety nie widac czy przeslania on w calosci z bokow pomost bojowy,czy tylko jakas jego czesc.Macie moze cos w Waszych archiwach :?: :cry:
Ostatnio zmieniony ndz maja 18 2003, 12:01 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Juz prawie miesiac minol jak wpisalem to pytanie i brak odzewu :!: Czyzby nie bylo tu okretowcow :?: i moj Orzel ma pozostac bez wiatrochronu :cry:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 55
Rejestracja: wt kwie 01 2003, 17:43
Lokalizacja: Montreal (W-wa)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Slawek »

Okonek, mam to, zapomnialem bo juz kiedys mialem to podeslac, poczekaj 1-2 dni, ok?

Pozdrawiam,
Slawek
Pozdrawiam,
Slawek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Jasne :jupi2:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 55
Rejestracja: wt kwie 01 2003, 17:43
Lokalizacja: Montreal (W-wa)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Slawek »

Hej, znalazlem dwa, jedno mam na kompie, ale nie jest super, drugie jest swietne, widac pieknie z bliska, ale musze zeskanowac a to dopiero jutro bede mogl zrobic, wiec prosze o jeszcze jeden dzien wytrwania.:) Wysle Ci je na priv bo ma 114 kb, a w tej chwilce nie mam czasu na poprawke, sorki, poekzaminowe obowiazki:)))
Pozdrawiam,
Slawek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Hej ! Pierwsze juz mam ale faktycznie malo na nim widac . Pozwole sobie je tu umiescic . Moze innym tez sie przyda ? No i czekam na to nastepne ;-) To jest bardzo ciekawe.Chyba pokazuje Orla w drodze do Polski.Brak godla na kiosku i bialy pas na lini wodnej , ktorego w tej chwili okret nie posiada.No i ta bandera :roll:
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

No i sprawa zalatwiona :!: To zdiecie wlasnie otrzymalem od Slawka . Slawek wielkie dzieki :!: :!: :!:
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Za szybko sie cieszylem.Tzn.sprawa sie rozwiazala ale na podstawie innego zdiecia , ktore dzisiaj otrzymalem.Slawek to Twoje musi przedstawiac inny okret typu KILO.To nowe zdiecie pochodzi z zeszytu ,, Polska Marynarka Wojenna - 75 LAT " i na jego podstawie wnioskuje , ze wiatrochron zaslania caly bok pomostu bojowego .Jesli ktos posiada jeszcze jakies zdiecia do tematu to dawajcie je tu. :tuptup:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 55
Rejestracja: wt kwie 01 2003, 17:43
Lokalizacja: Montreal (W-wa)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Slawek »

No tak, to rzeczywiscie jest zdjecie luksusowe, ale czy zaslania caly pomost, tego nie jestem do konca pewien. Zerknij jaki on jest "dlugi", na Orle moze zaslania polowe, nie?
Pozdrawiam,
Slawek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Racja Slawek :spoko: Sprawdzilem raz jeszcze wszystko i wychodzi na jakies 3/4 dlugosci.Dzieki :!:
pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ