u-boot VII c pilne :)

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

mydying
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 08 2008, 0:27

u-boot VII c pilne :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mydying »

Witam wszystkich.
mam pytanie. od jakiegoś czasu szukam modelu u-boota VIIC i troszkę ich jest problem w tym ze modele te to tzw 2 seria czyli z rozbudowanym mostkiem niestety bez działa pokładowego 88mm. pytanie czy cos takiego wyszło i w czym ?? skala modelu jest obojętna.. lub tez czy ktoś potrafił by dokładnie zaprojektować ten mostek wraz z armata w skali 1/50?? z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
malyGlod
Posty: 54
Rejestracja: ndz sie 27 2006, 12:38
Lokalizacja: Landsberg a/Warthe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: malyGlod »

A Ty szukasz kartonu czy plastik :roll:
Nie wiem czy dokładnie o ten typ U-boot Ci chodzi
Obrazek
No i to nieszczęsne działko
Obrazek

Jestem w posiadaniu Encyklopedii Okrętów Wojennych nr 47 "U-boot VII" - jeśli będzie potrzeba, mogę wspomóc zdjęciami i widokami 3D
Wiem, że Gomix wydał U-boot typ VII C/44 i U-boot typ IX C/40. Może doprojektować do niego to działko, jeśli w modelu go nie ma ;-)
Pozdrawiam

Paweł

-------------------------------------
Ponowny rozruch czyli zamieszanie w stoczni
Awatar użytkownika
Siara
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 21 2008, 11:10
Lokalizacja: Mitcham/UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Siara »

Jezeli chodzi o plastik to robi go Revell w 1/72, 1/144, oraz 1/125.
Co do dzialka to tez moge Ci troche pomoc przez PM- mam sporo materialow na jego temat- wlasnie nad nim pracuje. kliknij na linka nizej. ;-)
Ostatnio zmieniony pn wrz 08 2008, 14:28 przez Siara, łącznie zmieniany 1 raz.
ducati916
Posty: 5
Rejestracja: pt wrz 05 2008, 14:53
Lokalizacja: Bierutów/Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ducati916 »

jezeli cos mialoby Ci to pomoc to zerknij tutaj :http://allegro.pl/item434050528_u_boot_ ... lcard.html

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jurek
Posty: 93
Rejestracja: sob sie 13 2005, 15:39
Lokalizacja: Wiedeń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurek »

Zobacz jeszcze tu.
Rychu ostatnio wstawił trochę zdjęć ze swoich walk z zestawem
U-96, model Revella (1:72) typ VII C Wolf Pack

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt wrz 26 2008, 18:37 przez jurek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Siara
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 21 2008, 11:10
Lokalizacja: Mitcham/UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Siara »

Ten model wyglada znajomo.
:shock:
Ciekawe na jakim modelu kolega Rychu sie wzorowal? :D
mydying
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 08 2008, 0:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mydying »

tak chodzi mi dokładnie o te zdjęcia i plany. a sprawa wygląd tak : szukam modelu z papieru, gdyż buduje u boota rc na bazie modelu kartonowego niestety jak pisałem wczesniej nigdzie nie ma wersji VIIc z roku 1939. dlatego prosze o wszelka mozliwa pomoc :) jeśli ktoś posiada ten model np z papieru czy plastiku to o mozliwosc podania jak najwiekszej ilosci wymiarów szerokosci długosci wysokosci, oraz punktów które mogą ułatwić budowie np: promienia tylnej okrągłej cześci mostka ( i podanie skali w jakiej model został zbudowany )działo jest łatwo wyskalowac szczegulnie przy zdj. które wpakował malyGlod za co jestem bardzo wdzieczny :) :D ale pozostaje cała reszta posiadam tony zdjec i planów ale niestety bez wymiarów....
Awatar użytkownika
jrap3
Posty: 64
Rejestracja: ndz wrz 19 2004, 18:10
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jrap3 »

Kolego - dla chcącego nic trudnego - całą masę dokumentacji U-bootow znajdziesz na stronie:

http://blog.sina.com.cn/s/blog_406290f5010002oh.html

Strona jest koreanska chyba i dosc wolno sie otwiera ale znajdziesz tam całą masę materiałów.
Awatar użytkownika
malyGlod
Posty: 54
Rejestracja: ndz sie 27 2006, 12:38
Lokalizacja: Landsberg a/Warthe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: malyGlod »

Link, który podał jrap3 jest częścią całej kolekcji pewnego internauty, który ma całą masę materiałów nie tylko dla okrętowców, ale także pancerniaków, samolociarzy i tych co chcą wiedziec co nieco o uzbrojeniu wojsk podczas II WS. Naprawdę świetna strona :cool:

Gdybyś potrzebował ten kiosk z mostkami mogę Ci podesłać. Na arkuszach z EOW 47 jest liniał ze skalą, dzięki, któremu latwo możesz sobie zdjąć wymiar poszczególnych elementów ;-)

P.S. TO też może Ci się przydać ;-)
Pozdrawiam

Paweł

-------------------------------------
Ponowny rozruch czyli zamieszanie w stoczni
mydying
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 08 2008, 0:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mydying »

witam :)

"Gdybyś potrzebował ten kiosk z mostkami mogę Ci podesłać. Na arkuszach z EOW 47 jest liniał ze skalą, dzięki, któremu latwo możesz sobie zdjąć wymiar poszczególnych elementów " co do tego to mysle ze mogło by sie przydac :)
a w sprawie zdania " Dla chcacego... " owszem zgodze sie z tym z jednym małym ale :d ( zawsze musi byc jakies ""ale"" ) jak pisałem buduje model rc zapomniałem dodac ze model w 95 % powstaje z balsy i niestety patrzac na ilosc potrzebnego drewna i jego koszty mozna powiedziec ze nie ma za duzego marginesu błedu :D dlatego wymiary sa tak potrzebne :)
ODPOWIEDZ