przekroj kadluba-pytanie do JETY

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

przekroj kadluba-pytanie do JETY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

mam pytanie - jak sa poukladane warstwy w kadlubie np statku pasazerskiego- czy jest to podobne np jak w scianie warstwowej budynku ?
Awatar użytkownika
ergie
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:23
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ergie »

Cześć Batrku jesteś już tym magystrem inżynnerem czy nie?
Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

od 28 - jak mi nic nie wypanie pojawie sie na najblizszym spotkaniu KKL- co wogole sie dzialo ciekawego ostatnio?
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Jeżeli dobrze zrozumiałem pytanie to pytasz o konstrukcję ściany zewnętrznej statku czyli burty? Jeżeli o to chodzi, to na statkach na zewnętrzne poszycie nakłada się warstwę bitumitu, następnie klei izolację z wełny mineralnej której grubość wynika z obliczeń współczynnika K, wełnę pokrywa się folią aluminiową , po czym następuje przerwa powietrzna i dopiero stawia się szalunki wewnętrzne. Tak więc jest to bardzo podobne do konstrukcji ściany warstwowej w budynkach.
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

tak , o to mi chodzilo , tej welny mineralnej musi byc chyba znacznie wiecej niz w budynkach , bo przewodnictwo termiczne stali jest wieksze niz np cegly a i grubosc to chyba okolo 1 cal
Awatar użytkownika
ergie
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:23
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ergie »

No gratulki Panie Magistrze Inżynierze :D
Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Grubość wełny od 50-150mm w zależności od narzuconego komfortu i rejonu pływania. Na statkach, w ogromnej większości przypadków, o wiele większym problemem jest chłodzenie pomieszczeń niż ogrzewanie.
ODPOWIEDZ