Kłopoty z USS Enterprise

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Wampir
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 29 2007, 23:23
Lokalizacja: Jaworzno

Kłopoty z USS Enterprise

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wampir »

Jestem modelarzem o marnym doświadczeniu (zrobiłem dopiero jeden model)i marnych umiejętnościach (zepsułem masę modeli). Mam sporo modeli ale większość jest starsza ode mnie (a mam 15 lat) i papier jest zbutwiały do granic możliwości, ale nie o to tutaj chodzi. Zająłem się USS Enterprise z AH (wydanie z 5/93) w skali 1:300 ( :( ) i przy robieniu kadłuba wyskoczył mi problem wygląda on tak:

Obrazek

jeśli ktoś nie zauważy to dwie wręgi dziobowe są bardzo dalekie od słowa "dopasowane". Nie wiem czy to mój błąd czy błąd modelu. Jeśli ktoś kleił ten model proszę o informację.

Btw.

Mam małą prośbę (jeśli ktoś oczywiście posiada) o skany wręg do modelu Graf Spee z GPM 1:200 (wydanie z 9/99). Skany proszę przesłać na mój e-mail: tomek-walus1@wp.pl
W stoczni
USS Enterprise
mały2
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 02 2008, 19:29
Lokalizacja: Wieluń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mały2 »

Witaj, zdarzały się błędy w druku-inna skala. Proponuje dopasować wręgi u spodu kadłuba a do góry dokleić wstawkę przy połączeniu z kadłubem.
Trzeba będzie jeszcze lekko oszlifować górne krawędzie wręg-nadać odpowiedni profil.Nie martw się dopasowaniem wręgi u góry ważne żeby była dopasowana u spodu.
ODPOWIEDZ