Szukam planów samolotu Jak 1*

technika, historia, dokumentacja, linki itp.

Moderatorzy: kartonwork, Aviator, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scooby
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 03 2003, 14:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Szukam planów samolotu Jak 1*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Scooby »

Postanowiłem się pobawić w projektowanie. Z jakim skutkiem - zobaczymy :lol: . Póki co szukam planów samolotu Jak-1 lub Jak-1M. Interesują mnie plany, zdjęcia, rysunki, przykłady malowań, kamuflarz, wnętrza kabinki itp. Będę głęboko dzwięczny za wszelkie informacje.
Pozdrowienia
Scooby
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Zobacz tu ;-)

http://win.www.airwar.ru/other/draw/yak1.html

http://win.www.airwar.ru/other/draw/yak1m.html

Postaraj zalatwic sobie z kraju to:

Obrazek

Ja niestety mam tylko numer 47 z Jakiem 7 i 9. Skarbnica wiedzy , fotek i planow ;-)
pozdrawiam
Obrazek
merlin
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 24 2003, 10:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: merlin »

Drobna uwaga natury technicznej.
W świetle obecnych badań Jak 1 z kroplową osłona kabiny oznaczany jest jako Jak 1b , a nie Jak 1M.

Na początku lat dziewięćdziesiatych Pan Luranc opublikował monografię Jaka 1 z planami , no i były TBIU z Jakiem
Awatar użytkownika
Scooby
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 03 2003, 14:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Scooby »

Jak 1 b był modelem przejściowym pomiędzy Jak 1 i Jak 1M. Miał kroplowa osłonę kabiny, za to Jak 1 M był lżejszy.

I tak właśnie mój wybór padł na Jaka 1 B. Przez długi czas nie mogłem się zmusić do pracy. Kilka razy zaczynałem od początku. W końcu zagrała mi muza i wziąłem się do roboty. Od początku, znowu :-(

Dzieki pomocy forumowiczów (za co bardzo dziękuję :bukiet: ) zdobyłem kilka rodzajów planów. Niestety każde inne. Na jednych nie ma tego, na innych tamtego. Na tych samolot wyglada tak, na tamtych innaczej - koszmar. A na wyjazd do Saratowa mnie nie stać.

Oto przykład: Na jednych planach Jak-1 B ma klapkę wyważającą tylko na jednym stateczniku poziomym a na innych planach jest na dwóch. Może ktoś z Was zna odpowiedź?
Pozdrowienia
Scooby
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

TBiU nr 92 dokładnie.
bardzo ciekawy model 3D. W jakim programie pracujesz?
ODPOWIEDZ