Aurora - ziemskie UFO*

technika, historia, dokumentacja, linki itp.

Moderatorzy: kartonwork, Aviator, Rafal N.

Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Eee.. byl chyba przypadek ze Jankesi stracili Predatora. Nie znam szczegolow i nie wiem czy bylo to zestrzelenie, czy jakas awaria. W kazdym razie spadl jakis.

Pozdr.

UPDATE:

Amerykanie stracili dwa Predatory chociazby w Iraku w roku 2001. Szczegoly tutaj:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/americas/1560898.stm
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 55
Rejestracja: wt kwie 01 2003, 17:43
Lokalizacja: Montreal (W-wa)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Slawek »

Yaa, no to mnie obudziles, hahaha, mowiac predator, mialem na mysli Global Hawk'a za kazdym razem, najmocniej przepraszam :) GH mial kilka awari i nawet kilka sie zpotkalo z gleba, ale z nikt ich nie zestrzelil :)
Pozdrawiam,
Slawek
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Na początku lat 90 w "Lotnictwie" było komputerowa grafika Aurory , mimo trójkątnego kształtu to przedstawiało całkiem inny samolot niż ten z linków powyżej , jak ktoś tym dysponuje wart by było wstawić.
Co do satelitów, są dobre w czasie lokalnego konfliktu , przy większej wojnie w ciągu kilku dni mogą stać się bezużyteczne lub przestac istnieć , dlatego taki samolot jest bezcenny , z tego samego powodu musi w nim być człowiek. W opini fachowców Aurora może być w użytku nawet od przełomu lat 80 i 90 , coprawda wnioskują że nie obyło się bez problemów ale to może być faktem , w razie czego nie martwmy się już za jakieś 30 lat będziemy wiedzieć prawie wszystko ;-)
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Slawek pisze:Yaa, no to mnie obudziles, hahaha, mowiac predator, mialem na mysli Global Hawk'a za kazdym razem, najmocniej przepraszam :) GH mial kilka awari i nawet kilka sie zpotkalo z gleba, ale z nikt ich nie zestrzelil :)
Coz, no koncepcaja podobna.... Nie wiadomo tak naprawde, czy gadzety (bo jakos trudno mi sie wyrazic o tym "samolot") te zostaly stracone, czy spadly, bo np. zawiodly systemy komunikacji. Faktem jest, ze samoloty bezzalogowe (no dobra, niech juz bedzie), nie budza we mnie jakos entuzjazmu i sa po trochu zaprzeczeniem calego tego etosu, ktory na przestrzeni lat, wytworzyl sie wokol elity wojsk calego swiata (z gory przepraszam tych, ktorzy mysla innaczej o "elicie wojsk calego swiata" ;-) )

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ